Potrąciła pieszą, samochód... doniósł na nią policji. Od 2018 roku będzie donosić na każdego

Pewna Amerykanka potrąciła kobietę i uciekła z miejsca zdarzenia. Jakież było jej zdziwienie, kiedy policja powiedziała jej od kogo wie o wypadku.

Zobacz też: stracił 40 tysięcy złotych przez wirusa

 

Zagraniczne media opisują historię pewnej Amerykanki, która nie udzieliła pomocy potrąconej kobiecie. Do zdarzenia doszło w piątek, w Port St. Lucie na Florydzie. Właścicielka pojazdu została bardzo szybko namierzona przez policję. Funkcjonariusze nie musieli nawet przyjeżdżać do podejrzanej - zadzwonili bezpośrednio na jej numer. Spytali ją, czy uczestniczyła w wypadku. Kobieta zaprzeczyła. Wtedy funkcjonariusze szybko udowodnili, że kobieta kłamie.

"Pani samochód zadzwonił do nas mówiąc, że brała pani udział w wypadku. Nie robiłby tego bez powodu. Czy opuściła pani miejsce zdarzenia?" - spytano kobietę.

Amerykanka skłamała, bo nie zdawała sobie sprawy z tego, że nie ma to sensu. Jej Ford wyposażony jest bowiem w system SYNC, który automatycznie informuje policję o tego typu zdarzeniach. Podaje model pojazdu i dane z GPS.

Od 2018 samochód doniesie na każdego

Wszystkie nowe samochody sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być wyposażone w układ powiadamiający o wypadku. Po pierwsze ma to skrócić czas przybycia służb ratunkowych (nawet o połowę), po drugie ma zniechęcić kierowców do ucieczki.

Pierwotnie eCall miał on ruszyć w tym roku, jednak termin został przesunięty. Władze Unii twierdzą, że dzięki systemowi uda się uratować 2,5 tys. osób rocznie.

[ za ZDNET ]

Więcej o:
Komentarze (7)
Potrąciła pieszą, samochód... doniósł na nią policji. Od 2018 roku będzie donosić na każdego
Zaloguj się
 • sigit

  Oceniono 14 razy 4

  Z tytułu wynika, że "potraciła pieszą i samochód"
  Nauczcie się poprawnej stylistyki
  "Potrąciła pieszą, a jej samochód ... "

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 3 razy 3

  ... a lodówka doniesie dietetykowi.

 • hiszpan25

  Oceniono 1 raz 1

  pora zakupic jakies auto na nastepne lata - kierunek w ktorym zmierza motoryzacja jest jakis dziwny. jak nie samochody ktore beda wozic samodzielnie to takie co podkabluja jak cos narozrabiasz... jeszcze tylko po RFID polaczyc samochod z karta i okaze sie ze samochod od razu zaplaci za Ciebie mandat ;) pora poszukac jakiegos UAZa :) tam elektroniki HET ;)

 • Bartosz Adam Nowak

  0

  Ciekawe co w wypadku stłuczki? Bo teraz przecież przy drobnej kolizji bez ofiar nie ma obowiązku powiadomiania policji jeżeli sprawa jest załatwiona polubownie a tak to co? Ja osobiście kiedyś czekałem tak na policje przez 12 godzin.

 • niesamowitysmyk

  Oceniono 2 razy 0

  Zobaczcie na ekran - "To Cancel press and hold...." Czyli można anulować tą procedurę.

 • stara_foka

  Oceniono 9 razy -3

  Jak wynika z video jest opcja zatrzymania połączenia, więc babka jakaś nierozgarnięta.
  Ale idea jest dobra, albo relacja naciągana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX