Używasz OneDrive? Lepiej odwiedź ten adres, bo twoje dane...

We wrześniu Microsoft ogłosił, że zmniejsza pojemność wirtualnej chmury OneDrive - użytkownicy zamiast 15GB mieliby mieć jedynie 5GB na swoje dane. Firma wycofuje się z tego pomysłu. Ale uwaga, jest haczyk!

Zobacz też: Cortana słyszy cię dzięki Polakom

 

Microsoft we wrześniu dość nieoczekiwanie ogłosił, że zmienia reguły gry dotyczące wirtualnego dysku OneDrive. Od 2016 roku użytkownicy mieli mieć do dyspozycji w ramach bezpłatnego planu nie 15, a jedynie 5GB przestrzeni.

W sieci zawrzało. 72 tysiące osób postanowiło podpisać skargę , wielu korzystających z usługi Microsoftu poczuło się "ukaranych za wybranie OneDrive". W piątek gigant z Redmond ogłosił, że odwołuje swe pierwotne plany. Użytkownicy będą mogli dalej korzystać z 15GB przestrzeni. Dodatkowo, tak jak w tej chwili, osoby przesyłające ze smartfonu zdjęcia do usługi OneDrive mają na nie dodatkowe 15GB (razem 30GB).

Jest jednak pewien haczyk. Wszyscy, którzy chcą, by w przyszłym roku ich limit danych nie został automatycznie zmniejszony muszą odwiedzić ten adres: http://aka.ms/onedrivestorage . Ci, którzy adresu nie odwiedzą zostaną przeniesieni do chmury o wielkości 5GB.

W kwestii nowych limitów dla użytkowników usługi Office 365 Microsoft zdania nie zmienił - od nowego roku nie będą mieli nielimitowanej przestrzeni  usłudze OneDrive - będzie obowiązywał ich limit 1TB.

Decyzja Microsoftu z jednej strony jest zrozumiała: to sprawa firmy co da swoim użytkownikom za darmo. Z drugiej strony jednak nie ma prostszego sposobu na podważenia zaufania do wirtualnej chmury jak nagła zmiana reguł. Teraz nie możemy być pewni, że Microsoft czy Google pewnego dnia nie powiedzą: zabierajcie swoje dane.

Chcesz 15GB? Załóż konto dziś

Wszystko wskazuje też na to, że użytkownicy usługi OneDrive, którzy założą konta w przyszłym roku, będą mieli do dyspozycji jedynie 5GB na dane. Warto więc założyć konto już dziś i potwierdzić jego wielkość korzystając z powyższego linku.

[ za TheVerge ]

Więcej o:
Komentarze (23)
Używasz OneDrive? Lepiej odwiedź ten adres, bo twoje dane...
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 61 razy 35

  tylko osioł trzyma ważne dane w chmurach
  ok - muza, fotki, pierdukowate memy
  ale dokumenty firmowe ?! trzeba byc szaleńcem

 • bejzkik

  Oceniono 3 razy 3

  o, dzieki, w koncu jakas przydatna informacja

 • dupajasi0

  Oceniono 2 razy 2

  Jak na razie najbardziej sprawdzoną metodą zachowania informacji są tabliczki gliniane, które dało się odczytać po kilku tysiącach lat. ;-) Bo za takie 100 lat nie wiem czy ktokolwiek będzie kumał co to jest za okrągłe cudo w nieporęcznym formacie 5,25", które dziś nazywamy płytą CD/DVD/BL. :D

 • Jarek Jóźwik

  Oceniono 10 razy 2

  Pani zapomniała o wytłaczanych CD, których trwałość jest znacznie dłuższa. Papier też musi być odpowiednio przechowywany, CD również.

 • wodz.wielka.woda

  Oceniono 1 raz 1

  Ciepło tam macie w tym Krakowie.

 • zalogopeda

  Oceniono 1 raz 1

  Ciesze sie, ze pan Kedzierski coraz szybciej reaguje na informacje w prasie branzowej :D

 • jpr3

  0

  Po kliknięciu linku pojawia się informacja, że aby otrzymać dodatkową przestrzeń dyskową musisz się zgodzić na jej zabranie W KAŻDEJ CHWILI.

 • Maria Koperska

  0

  No, nie wiem co robić.Google zamyka mi dostęp do info,bo chce moje "pierdółki" skomasować pod pozorem polityki prywatności, a ja nie chcę mieć wszystkiego w "kupie". Czy jest jakaś niedarmowa, płatna wyszukiwarka?

 • crxiak

  Oceniono 4 razy 0

  Ciekawe. Mam tam 12 GB pierdół, nie odwiedzę adresu. MS zmieni mi limit na 5GB. Co się stanie z 7GB? MS da mi szansę wybrania co ma być usunięte czy losowo wywali nadmiarowe dany? To by były jajami, ciekawe kto by im później zaufał :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX