Kolejny iPhone będzie całkowicie wodoodporny?

Do sieci trafiły szczegółu wniosku patentowego opisującego sposób, w jaki Apple chce uczynić iPhone'y w pełni wodoodpornymi. Sprytne!

Zobacz też: iPhone bez portu słuchawkowego?

 

iPhone 6s powinien przetrwać zanurzenie w wodzie - dowiodły tego eksperymenty, chociaż Apple swojego telefonu wodoodpornym nie na nazywa. Dopiero następne generacje urządzeń mają szansę zyskać to miano. Tak przynajmniej wynika z wniosku patentowego złożonego przez giganta z Cupertino.

Opisuje on nową metodę zabezpieczania portów. Miałby je chronić specjalny elastomer. To niezwykle elastyczne tworzywo sztuczne, które po zdeformowaniu potrafi wrócić do pierwotnego kształtu. W praktyce może to wyglądać tak, że wtyczka gniazda słuchawkowego lub zasilania będzie musiała przedostać się przez warstwę zabezpieczającą - po wyjęciu elastomer ponownie wypełni otwór. We wniosku patentowym czytamy nawet określenie "samonaprawiającego się portu".

Urządzenie zabezpieczone w ten sposób powinno wytrzymać kontakt z wodą kiedy się w niej poruszamy, pływamy. iPhone mógłby być w pełni wodoodporny.

za Stuff.tv/Apple Insider

Więcej o:
Komentarze (6)
Kolejny iPhone będzie całkowicie wodoodporny?
Zaloguj się
 • catch36

  Oceniono 6 razy 6

  mnie się najbardziej ten patent od apple podobał z oprogramowaniem wodoodpornym :) jak wierzący instalowali a potem topili którąś generację japka z wiarą i oddaniem :)

 • wiadomosci.gazeta

  Oceniono 13 razy 5

  sprytne? patent? apple powinien sobie kupic jakiegos androida z japonii, a nie dupe zawracac z patentem na kolo.

  japonskie telefony z androidem (panasonic, sony, toshiba, inne) juz od lat sa wodoodporne;

 • Damian Rybak

  0

  Wodoodporny? Nooo to tego jeszcze żaden telefon nie ma. Są wodoszczelne co prawda ale wodoodporność to już będzie mega innowacja. Albo ignorancja piszącego artykuł...

 • pocalujta_wujta

  0

  Nie wiem co tu patentowac. W strzelectwie uzywa sie od jakiegos czasu polimeru ktory powoduje ze tarcze po przedziurawieniu strzalem wracaja do pierwotnej formy. Moze nie wsztsko sie przyjelo z pomyslow zaawansowanych techologii. Czasem pomysly juz w zastosowaniu przychodza z zupelnie zaskakujacej dziedziny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX