Uważaj na takie wiadomości na Facebooku. Nowy przekręt. Złodzieje też chcą mieć święta...

Dotarł do nas kolejny sygnał o tym, że przestępcy nie cofną się przed niczym, by wydobyć od nas pieniądze. Nie ufaj we wszystko, co widzisz

Zobacz też: Chcesz spłacać czyiś kredyt? Zignoruj tę wiadomość

 

Po raz kolejny okazuje się, że trzeba zawsze ostrożnie podchodzić do komunikatów przesyłanych nam drogą elektroniczną. Boleśnie przekonał się o tym użytkownik Facebooka, który otrzymał wiadomość wysłaną z konta znajomego. Mężczyzna został poproszony o pilne przelanie 510 zł, które odbiorca obiecał zwrócić następnego dnia rano. Twierdził nawet, że odda więcej niż pożyczył.

 

Facebook Fot. Facebook

 

Ofiara przekrętu nie zdawała sobie sprawy z tego, że wiadomość pochodzi od przestępcy, który włamał się na konto jego znajomego z Facebooka.

Tymczasem przestępca był na tyle bezczelny, że prowadził ze swoją ofiarą normalną rozmowę. Po otrzymaniu przelewu usunął wiadomości, a właściciel konta, po zalogowaniu, nawet nie zauważył, że "pożyczył" pieniądze.

W okresie przedświątecznym, kiedy się spieszymy i rozumiemy, że komuś mogło zabraknąć pieniędzy, zachowajmy czujność. Nie dajmy się nabierać, bo odzyskanie wysłanych pieniędzy może być bardzo trudne.

Postanowiliśmy sprawdzić podatność ludzi na tego typu wpisy. Podobną wiadomość wysłaliśmy z jednego z naszych kont do wielu naszych znajomych. Jedna osoba wyraziła chęć pomocy...

Więcej o:
Komentarze (6)
Uważaj na takie wiadomości na Facebooku. Nowy przekręt. Złodzieje też chcą mieć święta...
Zaloguj się
 • 100-lec

  Oceniono 27 razy 25

  od wczoraj śledzi mnie helikopter, co robić? :(

 • mr.creosote

  Oceniono 10 razy 2

  To jeszcze nic. Znam takich co obiecali 500 zł, a w zamian dają faszyzm.

 • pis-dryk

  Oceniono 10 razy -2

  A czemu nie poprosiliście autora tego screena (czyli osobę poszkodowaną) o zgodę na publikację, hm? To chyba nie jest do końca zgodne z prawem - a już na pewno z etyką dziennikarską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX