Samochód Tesli sam wyjedzie z garażu i zaparkuje pod domem

Daniel Maikowski
11.01.2016 08:07
A A A
Amerykańska firma z siedzibą w Kalifornii zajmuje się produkcją samochodów osobowych wyłącznie o napędzie elektrycznym. Do niedawna głównym produktem była sportowa Tesla Roadster, a w 2012 roku do oferty dołączyła 5-drzwiowa limuzyna Tesla Model S o sylwetce przypominającej auta typu coupe.

Amerykańska firma z siedzibą w Kalifornii zajmuje się produkcją samochodów osobowych wyłącznie o napędzie elektrycznym. Do niedawna głównym produktem była sportowa Tesla Roadster, a w 2012 roku do oferty dołączyła 5-drzwiowa limuzyna Tesla Model S o sylwetce przypominającej auta typu... (Tesla Motors)

Elon Musk przygotował niespodziankę dla właścicieli samochodów Model S. Teraz, elektryczne pojazdy Tesli mogą samodzielnie wyjeżdżać z garażu.

Nowa funkcja pojawiła się wraz z aktualizacją oprogramowania dla autopilota Tesli. Teraz, kierowca może „wezwać” swój zaparkowany samochód, wciskając odpowiedni przycisk na kluczyku lub wybierając opcję w aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Nadchodzi era autonomicznych samochodów

Elon Musk ostrzega , że nowa funkcja wciąż znajduje się w fazie eksperymentalnej. A to może oznaczać, że nie zawsze będzie działać w prawidłowy sposób. Prezes Tesla Motors podkreśla jednak, że w ciągu najbliższych lat elektryczne samochody będą potrafiły więcej. Dużo więcej.

„Za dwa lata będziesz mógł wezwać swój samochód z drugiego końca kraju. Jeśli będzie on zaparkowany w Nowym Jorku, a ty będzie w Los Angeles, to auto samo znajdzie drogę do ciebie” - zapewnia Elon Musk.

Autonomiczne samochody za 2-3 lata

Musk podkreśla również, że w niedalekiej przyszłości elektryczne samochody będą potrafiły samodzielnie naładować swoje akumulatory na stacji. Amerykański miliarder po raz kolejny zapewnił, że w pełni autonomiczne samochody Tesli będą gotowe za 24 lub 36 miesięcy.

„Nie wydaje mi się, abym był w tej kwestii zbytnim optymistą” - dodał Elon Musk.

Autonomiczne samochody były jednym z najważniejszych trendów na tegorocznych targach CES 2016. W Las Vegas swoje pomysły na technologię, która przybliży nas do ery samosterujących pojazdów prezentowali zarówno najwięksi rynkowi gracze (Ford, Volkswagen), firmy, które dotychczas w żaden sposób nie kojarzyły się nam z motoryzacją (nVidia), jak również absolutny debiutant - startup Faraday Future.

Więcej na ten temat przeczytasz w naszym tekście.

Źródło: Business Insider

Komentarze (10)
Zaloguj się
  • Oceniono 5 razy 5

    Jeszcze jak sam pojedzie żeby się naładować to będzie pełnia szczęścia ;)

  • Oceniono 2 razy 0

    Ostatnio widziałem gdzieś zestawienie ilości nowo przyznawanych patentów dotyczących samochodów autonomicznych. Zdecydowanym liderem jest Toyota, za nią idą inne koncerny motoryzacyjne i ich tradycyjni dostawcy. Kalifornijskie firmy technologiczne i sama Tesla są bardzo daleko za nimi. Ciekawe, ale wcale nie zaskakujące jest, że liderzy mają znacznie więcej wątpliwości i obaw, niż pan Iron Man.

  • Oceniono 10 razy -4

    Coraz więcej zbędnej elektroniki, ogłupiającej użytkownika i sprzyjającej hackerom i złodziejom. Może od razu jakąś pulę im przekazać, zwłaszcza w Polsce, gdzie auta często giną sprzed garażu. Zadowolą się, to odpuszczą użytkownikom - uszczęśliwianym na siłę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX