Gmail wymyślony na nowo - zobacz jak działa nakładka Sortd

Gmail pozostaje najpopularniejszą pocztą internetową świata. Od lat jej interfejs nie uległ rewolucyjnej modyfikacji. Specjalny dodatek Sortd sprawia jednak, że Gmail wygląda zupełnie inaczej. Zmienia się w listę rzeczy do zrobienia.

Sortd to nowy dodatek do poczty Gmail. Jest wydany w formie rozszerzenia do Chrome (w tej chwili dostępny jedynie jako Beta dla wybranych osób). Został stworzony po to, by zmienić Gmail w pocztę, która będzie służyć głównie jako menadżer zadań.

Przeczytaj też: Masz problem z powiadomieniami w Gmail? Jest rozwiązanie

 

Aplikacja dzieli skrzynkę odbiorczą na cztery części. Z lewej widzimy tradycyjną skrzynkę odbiorczą. Po prawej cztery nowe kolumny: "To do", "Launch Event", "Deals" i "Follow Up". Dodatkowe kolumny są wyposażone w małą ikonkę ze znakiem "+". Do każdej z kolumn możemy więc ręcznie dopisać nowe zadanie. Albo przeciągnąć odpowiedniego e-maila ze skrzynki odbiorczej. W tym wypadku kiedy klikniemy na e-mail przeniesiony do kolumny również możemy na niego normalnie odpisać. Ważne wydarzenia, zadania zostają więc wyciągnięte z potoku e-maili z lewej strony do którejś z kolumn.

Sortd

Fot. Sortd.com

 

Wątki, pojawiające się w kolumnach można też przemieszczać z góry na dół nadając im tym samym odpowiedni priorytet.

Sortd pozwala też na odpowiednie oznaczanie zadań, które zostały w pełni wykonane. Po zakończeniu pracy pojawia się odpowiednie oznaczenie, a wątek zmienia kolor na szary. To pozwala utrzymać porządek.

Rozszerzenie wydaje się naprawdę interesujące wszędzie tam, gdzie trzeba dbać o zarządzanie zadaniami. Sortd może okazać się naprawdę przydatny dla tych, którzy na co dzień korzystają z Gmaila jako z podstawowej poczty. Tym bardziej, że z Gmailem można zintegrować konta zewnętrzne.

Za: GigaOM

Więcej o:
Komentarze (25)
Gmail wymyślony na nowo - zobacz jak działa nakładka Sortd
Zaloguj się
 • melmakianin

  Oceniono 28 razy 22

  Po prawej trzy nowe kolumny: "To do", "Launch Event", "Deals" i "Follow Up". No to liczymy: 1, 2, 3, 4 ... tak.. trzy zgadza się.

 • tomek-62

  Oceniono 20 razy 10

  Jestem dlugoletnim uzytkownikiem internetu ze stazem siegajacym ubieglego wieku. Niestety korzystanie z niego coraz mniej sprawia przyjemnosc. Zostal on skomercjalizowany do granic zdrowego rozsadku. Kup ! Zainstaluj nowa wersje ! Zaloz darmowe konto ! Update ! Upgrade ! itd i bez konca

 • janboden49

  Oceniono 10 razy 8

  no tak, chleba nie jeść, ale zabawki trzeba kupić...ostatnio telefon do mnie gada, niepytany, że odjechałem od domu np. 25 km. Jakbym sam nie wiedział...jeszcze taki durny nie jestem...

 • hippolitkwas1

  Oceniono 9 razy 7

  Super wynalazek dla tych , którzy żeby coś zrobić muszą to zapisać w necie i podzielić się ze znajomymi.

 • adin_null_adin

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli gadanie o Polakach gorszego lub lepszego sortu było jedynie reklamą SortD.

  Nie martw się, nawet jeśli gmail nie posortuje Ci wszystkiego , sortownia w Langley zrobi to perfekcyjnie. Dla nich wszyscy są jednego sortu.

 • wrb.gazeta

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejna krypto reklama ukryta pod artykułem bez oznaczenia o sponsoringu
  NIe ma co, wybieram GMaila, nie ma to jak być dobrze inwigilowanym

 • micra

  Oceniono 5 razy 1

  Od dawna używam Gmaila w trybie Basic, czyli ograniczonego do minimum HTML, czyli bez reklam i sugerowania co mam czytać najpierw (reklamy). Do szczęścia wystarczy minimalnie zmienić sposób wywołania i już można cieszyć się szybko działającym na dowolnej przeglądarce Gmailem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX