Park Miniatur Wunderland w Google Street View. Małe jest piękne!

13 tys. kilometrów torów kolejowych i ponad 200 tys. malutkich mieszkańców Parku Miniatur Wunderland - między innymi to można zobaczyć dzięki Google Street View. Tylko jak im się udało zdigitalizować te miniaturowe uliczki?

Google Street View została wzbogacona o kolejną wirtualną wycieczkę. Tym razem usługa Google zabiera nas do Parku Miniatur  Wunderland. Przeniesienie tego nietuzinkowego miejsca do świata wirtualnego wymagało sporego wysiłku, bo przecież po miniaturowych uliczkach nie mogły się poruszać standardowe samochody Google. I one musiały zatem zostać pomniejszone. Łącznie z kamerami i całym osprzętem.

Przeczytaj też: Google Street View w Wieliczce

I właśnie dzięki miniaturowym kamerom zamontowanym na specjalnych modelach możemy oglądać ciekawą kolekcję Parku. Znajdziemy tam zarówno tysiące kilometrów trasy kolejowej, jak i liczne budynki i ciekawe miejsca.

Zobaczyć można między innymi:

 • Oddział strażaków pędzący do akcji
 •  

 • Odlatujący samolot


 • Stadion piłkarski w Hamburgu


 • Tradycyjną niemiecką starówkę
 •  

  I całą masę innych miejsc i sytuacji takich jak: wyścigi rowerowe, kemping, festiwal Oktoberfest, czy... farmerów jeżdżących na miotłach.

  Więcej zdjęć z Parku Miniatur znajdziecie w naszej galerii oraz w specjalnej galerii Google.

  Więcej o:
  Komentarze (9)
  Park Miniatur Wunderland w Google Street View. Małe jest piękne!
  Zaloguj się
  • kuba576

   Oceniono 14 razy 8

   Ciekawe czy nad wunderland wyslano małego satelitę przy pomocy, którego stworzono mapę Google miniaturowego świata. Następnie powstał zminiaturyzowany system gps, który zainstalowano w samochodziku, a ten wysyłając sygnał do miniaturowego satelity poruszal sie po uliczkach miasteczka.

  • qkb

   Oceniono 35 razy 25

   Spróbujcie proszę pisać po polsku, a nie tak: "dzięki miniaturowym **kamerą** zamontowanym na specjalnych modelach"

  • piotrzulawy2

   Oceniono 5 razy 3

   Miniatur Wuderland jest wart obejrzenia, cały dzień tam można spędzić. Ale w Polsce też są fajne makiety. Byłem ostatnio z dziećmi na makiecie w Gdańsku w Galerii Przymorze. Jest oczywiście dużo mniejsza, niż takie Miniatur Wunderlandy ale moim zdaniem ciekawsza, przez to, .że pociągami sterują maszyniści za pomocą manipulatorów, chodząc wzdłuż makiety, co nadaje realizmu całej zabawie (na niemieckiej makiecie pociągami sterują komputery). Co ciekawie, widzowie też mogą wejść za makietę i jeździć jako maszyniści.
   Mają swoją stronę internetową, info o wystawie jest tutaj: nostalgiazapara.pl/jesienna-
   wystawa-makiety-kolejowej-w-gdansku-gdansk-galeria-przymorze

  • spark5719

   Oceniono 5 razy -1

   "Znajdziemy tam zarówno tysiące kilometrów trasy kolejowej (..)"
   -------------
   Doprawdy? Park zajmuje ponad 1500 m kw., ale jak zmieścili tam owe tysiące km trasy kolejowej, to wie tylko pan Kędzierski ;)

  • qwerfvcxzasd

   Oceniono 10 razy -4

   niedługo Niemcy będą tak wyglądać tylko na modelach. nowi mieszkańcy przerobią ich szybko na bliski wschód.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX