Uber testuje nową usługę. Klienci będą podróżować... helikopterem

Amerykański gigant Uber wkrótce zaoferuje swoim klientom zupełnie nową usługę. Uczestnicy tegorocznego festiwalu filmowego Sundance, który odbywa się Utah, będą mogli skorzystać z podróży... helikopterem-taksówką.

O zainteresowaniu Ubera helikopterami  mówiło się już od jakiegoś czasu. Nikt nie spodziewał się jednak, że amerykańska firma tak szybko przejdzie od słów do czynów. Jeszcze w tym miesiącu Uber, wraz z partnerującym mu Airbusem, uruchomi pilotażowy program, w ramach którego uczestnicy festiwalu filmowego Sundance będą mogli zamówić lot helikopterem. Do dyspozycji klientów Ubera oddano dwa modele Airbusa - H125 oraz  H130.

Czytaj też: Przez dwa tygodnie jeździliśmy Uberem. Czy to ma sens?

?To pilotażowy projekt, zobaczymy w jakim kierunku podąży - ale jest niezwykle ekscytujący? - podkreśla Tom Enders CEO Airbusa w rozmowie z dziennikiem ?The Wall Street Journal?.

Szczegóły dotyczące partnerstwa pomiędzy firmami nie są znane. Wiemy natomiast, ile może kosztować nas "przejażdżka" helikopterem-taksówką. Szacuje się, że pojedynczy lot w obrębie miasta to wydatek rzędu... 3 tysięcy dolarów.

Nawet jeśli w przyszłości Uberowi uda się zminimalizować koszt swojej nowej ekskluzywnej usługi, to i tak pozostanie ona dostępna dla nielicznych. Pozostałe osoby będą musiały wsiąść do zwykłych taksówek Ubera i pogodzić się z korkami.

Loty helikopterem to nie jedyny oryginalny pomysł Ubera. W Turcji użytkownicy aplikacji mogą skorzystać z podróży motorówką. Z kolei w Indiach Uber oferuje przejazdy w rikszy.

Więcej o:
Komentarze (4)
Uber testuje nową usługę. Klienci będą podróżować... helikopterem
Zaloguj się
 • tomektommy

  Oceniono 1 raz 1

  A z kodem "cch9wue" otrzymujesz 25zł do wykorzystania w uber ;)

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 1 raz 1

  A jak znam życie i działania "promocyjne" portalu Gazeta.pl, to pierwszymi "testerami" usługi będzie (cóż za zaskoczenie!!!) redakcja działu Technologie odpowiedzialna za te wszystkie bałwochwalcze teksty o Uber`ze. Przewidywany wynik owych "testów: zachwycające, powalające, pełen luksus, nadzwyczajna wygoda i komfort...
  Ktoś coś jeszcze doda?

 • mhm

  0

  uber zaczynal aplikacją do zamawiania limuzyn,
  masowa konkurencja dla taksówek pojawiła się dopiero po długim czasie
  Nic dziwnego że szukają dalszych luksusowych środków transportu , poza promocją mogą być pierwszą masową firmą świadczącą usługę przewozową helikopetrem

 • zalogopeda

  Oceniono 1 raz -1

  to byl tani chwy PR. jak widac - oplacilo sie (darmowa reklama w mediach), a z drugiej strony tez czysty zysk - wierszowka o niczym :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX