Dostawa w dniu zamówienia. Nowa usługa w Polsce

W kilku polskich miastach rusza nowa usługa umożliwiająca otrzymanie zamówionego towaru w dniu zakupów. Tego oczekujemy?

W Polsce rozpoczął działalność portal FurgonetkaDzis.pl, dzięki któremu mieszkańcy kilku polskich miast będą mogli otrzymać zamówiony przez internet towar w tym samym dniu. Na początku usługa dostępna będzie w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu (a także na trasie pomiędzy tymi miastami) oraz w Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie.

Przeczytaj też: Niemiecki Amazon wysyła do Polski za darmo

Według harmonogramu umieszczonego na stronie sprzedawcy mogą zamawiać odbiór przesyłek nawet do godziny 18, a te będą dostarczone do klientów tego samego dnia przed 22. Szczegółowe godziny nadawania i odbierania przedstawia poniższa tabela.

Furgonetka

Fot. Grupa Furgonetka

 

Twórcy serwisu są przekonani, że w Polsce jest rynek na ekspresowe usługi tego typu.

Wyniki przeprowadzonych niedawno badań wskazują, że nawet ponad połowa kupujących online deklaruje gotowość do poniesienia dodatkowych kosztów, aby otrzymać przesyłkę w dniu złożenia zamówienia. Jest to o tyle ważny sygnał, że koszt usługi FurgonetkaDziś jest tylko o kilka złotych wyższy od opłaty za tradycyjną dostawę kurierską, która trwa 1-2 dni, czyli zamyka się w kwocie kilkunastu złotych. Cena jest stała, również w przypadku przesyłek międzymiastowych. - podaje serwis fp20.org.

Miejmy nadzieję, że serwis rozbuduje wkrótce swoje usługi umożliwiając skorzystanie z systemu ekspresowych przesyłek również mieszkańcom mniejszych miast.

Serwis nie opublikował jeszcze żadnego cennika. Koszty obsługi są ustalane indywidualnie z każdym sklepem.

Ile bylibyście skłonni dopłacić, by mieć upragniony przedmiot jeszcze tego samego dnia? W jakich sytuacjach zdecydowalibyście się na taką usługę? Prosimy o opinie.

Więcej o:
Komentarze (17)
Dostawa w dniu zamówienia. Nowa usługa w Polsce
Zaloguj się
 • hosimin

  Oceniono 50 razy 46

  W większości przypadków pośpiech jest psu na buty. Ważniejsze jest to, żeby nie być uwiązanym i czekać na łaskawy przyjazd p. Kuriera przez cały dzień.

 • irokaro

  Oceniono 13 razy 5

  50 groszy

 • mdn

  Oceniono 11 razy 3

  Nic.

 • absyntowy_profesor

  Oceniono 10 razy 2

  W UK przed świętami Argos wprowadził dostawę tego samego dnia na terenie całej Wielkiej Brytanii. Niesamowita usługa, która wzmocni pozycję Argosu na rynku detalicznym. Czekam na tego typu kroki w PL - sieci z dużą liczbą sklepów w małych miejscowościach mogłyby to wprowadzić np. Biedronka i traktować ich większe sklepy jako lokalne huby.

 • jarabbit

  Oceniono 1 raz 1

  Większość firm kurierskich nastawiona jest na obsługę firm. pan kurier pracuje w takich godzinach jak większość ludzi. Wielokrotnie miałem telefon od kuriera o godzinie 11. Na informację, że jestem w pracy i będę najwcześniej o 16 następował foch. Z czasem rynek weryfikuje takie firmy kurierskie. A na chwilę obecną to wolę już awizo w skrzynce. Odbiorę przesyłkę, jak będę miał czas.

 • takaprawda2014

  Oceniono 3 razy 1

  "Wyniki przeprowadzonych niedawno badań wskazują, że nawet ponad połowa kupujących online deklaruje gotowość do poniesienia dodatkowych kosztów" - a gdzie oni te badania robili bo prowadząc sklep internetowy mogę stwierdzić że większość chce jak najtańszej przesyłki. I owszem by chcieli szybciej dostać, ale koszty mają być niższe niż wyższe. Jak różnica będzie nawet 1 PLN to klient kupi tam gdzie jest taniej.

 • p00h

  Oceniono 30 razy -8

  Zakupy z Almy czy innego Tesco przychodzą tego samego dnia, wielka mi nowość...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX