Google Chrome - nowy algorytm przyśpieszy przeglądarkę

Już wkrótce Chrome będzie ładować strony internetowe szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko, dzięki nowemu algorytmowi o wdzięcznej nazwie ?Brotli?.

Jeśli narzekacie na wolno działającą przeglądarkę Google Chrome, a mimo to wciąż pozostajecie wierni produktowi Google, to mamy dla was dobrą wiadomość.  Jeden z inżynierów Google Ilya Grigorik, poinformował na swoim profilu w serwisie G+, że już wkrótce firma z Mountain View zaimplementuje do Chrome nowy algorytm kompresji danych - Brotli.

Czytaj też: Apple w tarapatach? Klienci wolą kupować starsze iPhone'y

Dzięki Brotli, kompresja przetwarzanych przez przeglądarkę danych, ma być większa nawet o 26 procent, co znacząco poprawi szybkość wczytywania stron internetowych.

Nowy algorytm z pewnością przypadnie również do gustu użytkownikom urządzeń mobilnych. Google zapewnia, że Brotli pozwoli zaoszczędzić energię baterii naszego smartfona lub tabletu w czasie korzystania z przeglądarki.

Nowy algorytm  został zapowiedziany przez Google jeszcze we wrześniu 2015 roku. Wszystko wskazuje na to, że stabilna wersja przeglądarki z Brotli będzie gotowa mniej więcej w połowie tego roku.  Algorytm pojawi się zarówno w webowej, jak i mobilnej wersji Chrome.

Co ciekawe, Google liczy na to, że nowy algorytm zostanie zaimplementowany również przez inne przeglądarki . Z doniesień serwisu ?The Verge? wynika, że z takiej możliwości chcą skorzystać m.in. twórcy Firefoksa.

Więcej o:
Komentarze (22)
Google Chrome - nowy algorytm przyśpieszy przeglądarkę
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 49 razy 33

  Ło matko! Przez ostanie lata Chrome stał się wielką ociężałą krową, która na siłę chce zarządzać moimi kontami na gmailu :(

 • sothink

  Oceniono 31 razy 23

  pewnie znowu nieudolna imitacja Pied Piper:)

 • Bob Page

  Oceniono 14 razy 8

  Żeby to zaczęło dawać niewielkie rezultaty to nie tylko przeglądarka musi obsługiwać ten rodzaj kompresji, ale również content na serwerze musi być skompresowany przy użyciu tego algorytmu.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 13 razy 7

  Wzrost zużycia pamięci - 80% :D

 • lukibb

  Oceniono 19 razy 5

  Ktoś komu wreszcie uda się napisać przeglądarkę w pełni działającą i szybką może naprawdę sporo zarobić.

 • baba788

  Oceniono 7 razy 1

  zadne przyspieszenie nie poradzi GW ktorej strony otwieraja sie o 70% wolniej niz kazdej innej gazety online na swiecie

 • poszum

  Oceniono 3 razy 1

  Chromolic chroma !

 • ch3heg

  Oceniono 3 razy 1

  U mnie na androidzie akurat chrom dziala najszybciej i jest najwygodniejszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX