Korzystasz z Google Chrome? Koniecznie zainstaluj ten genialny dodatek

W Chrome Web Store pojawiło się niezwykle przydatne rozszerzenie, która pozwala na uruchomienie trybu Picture in Picture (obraz w obrazie) w serwisie YouTube.com.

Picture in Picture to jedna z najciekawszych funkcji mobilnej aplikacji YouTube'a. Dzięki niej, użytkownicy mogą przeszukiwać zasoby najpopularniejszego serwisu wideo na świecie, bez konieczności zamykania aktualnie odtwarzanego filmu. Jest to niezwykle przydatne i funkcjonalne rozwiązanie, z którego sam bardzo chętnie korzystam.

Czytaj też: 9 najbardziej kultowych telefonów komórkowych w historii

Dotychczas użytkownicy przeglądarkowej wersji YouTube mogli jedynie z zazdrością spoglądać na tryb Picture in Picture. Na szczęście Google pomyślał również o nich. W Chrome Web Store pojawiło się właśnie rozszerzenie YouTube™ Picture in Picture (Beta), które pozwala na uruchomienie funkcji „obrazu w obrazie” w przeglądarce Google Chrome.

Po instalacji i aktywowaniu rozszerzenia, wystarczy wejść na stronę YouTube.com i rozpocząć odtwarzanie dowolnego filmu. Następnie - nie zatrzymując odtwarzania - wpisujemy w wyszukiwarce YouTube'a interesujące nas hasło. Po kliknięciu w przycisk „Szukaj”, naszym oczom ukazują się standardowe wyniki wyszukiwania. Z jedną różnicą - w prawym dolnym rogu znajdziemy okienko, w którym wciąż odtwarzany jest włączony wcześniej film.

YouTube - Picture in PictureYouTube.com

W prawym górnym rogu okienka pojawiają się natomiast  trzy dodatkowe przyciski, które powinny być znane większości osób korzystających z mobilnej wersji YouTube'a.  Do czego służą?

 • pierwszy przycisk - pozwala przywrócić odtwarzanie filmiku do klasycznego standardowego okna YouTube'a.
 • środkowy przycisk - pozwala nieco powiększyć lub zmniejszyć okienko odtwarzacza.
 • trzeci przycisk - zamyka okienko odtwarzacza.

YouTube - Picture in Picture

Nową funkcję YouTube'a można testować już teraz. Warto jednak pamiętać, że nie bez powodu dodatek oznaczony jest dopiskiem „Beta”. Nie wszystko działa tu jeszcze tak jak powinno. Występują m.in. problemy z odtwarzaniem playlist w trybie Picture in Picture. Czasami okienko odtwarzania nie znika z ekranu nawet wtedy, gdy chcemy wrócić do klasycznego trybu oglądania filmu. W ciągu najbliższych tygodnie Google powinien jednak poradzić sobie z większością błędów.

Więcej o:
Komentarze (8)
Korzystasz z Google Chrome? Koniecznie zainstaluj ten genialny dodatek
Zaloguj się
 • Tomek M

  Oceniono 111 razy 109

  Koniecznie to należy zainstalować dodatek: eliminator slajdów

 • ampolion

  Oceniono 8 razy 8

  A kiedy Gazeta zacznie poradzać sobie ze swymi blędami? Wystarczy ponowne przeczytanie wpisu by je wyłapać ("najbliższych tygodnie...").
  "W ciągu najbliższych tygodnie Google powinien jednak poradzić sobie z większością błędów."

 • niemaciek

  Oceniono 3 razy 3

  Drogi Panie Redaktorze,
  pisze Pan w swoim artykule, jakoby to Google było autorem tej wtyczki i pracowało nad nią. Proszę zwrócić uwagę, że zdecydowana większość dodatków do Chrome, jak ma to miejsce również w tym przypadku, jest tworzona i utrzymywana przez niezależnych twórców, którzy umieszczają swoje wtyczki na portalu chrome.google.com analogicznie do tego, w jaki sposób umieszcza się aplikacje mobilne w App Store czy Android Market.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX