Ta strona Facebooka ułatwi wam rozmowy ze znajomymi, a zapewne nawet o niej nie słyszeliście

Facebook stworzył specjalną stronę, o której mało kto wie, bo nie jest specjalnie promowana. Służy tylko jednemu celowi: rozmowie za pośrednictwem Messengera. Jak ją znaleźć, w jaki sposób z niej skorzystać?

Facebook jest serwisem, z którego korzystamy od lat. Okazuje się jednak, że wciąż ma swoje tajemnice. Jedna z nich dotyczy Messengera - jednego z najpopularniejszych komunikatorów, z którego korzysta osiemset milionów ludzi. Jest dostępny jako osobna aplikacja na Androida, iOS czy Windows Phone, oraz z poziomu serwisu - zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej.

Zobacz też: WhatsApp będzie za darmo

 

Facebook

Fot. Facebook/R. Kędzierski

Korzystający z komputerów mogą jednak uzyskać dostęp do serwisu w jeszcze inny sposób - przez specjalną stronę. Część z czytelników może jej jeszcze nie znać, chociaż dostępna jest od dłuższego czasu.

O tej stronie Facebooka mogłeś nie wiedzieć

Wejdź na stronę Messenger.com, a następnie kliknij w niebieski przycisk Kontynuuj jako...

Facebook

Fot. Facebook/R. Kędzierski

Po chwili zobaczysz stronę Messengera podzieloną na kilka okien. Ich funkcje są następujące:

FacebookFot. Facebook/R. Kędzierski

1. Lista kontaktów - wyświetla listę naszych znajomych po prawej, nie jak to ma miejsce na Facebooku.

2. Okno rozmowy. Pozwala na przeprowadzanie rozmów tak, jak ma to miejsce na Facebooku. W oknie możemy przesyłać zdjęcia z komputera lub umieszczać naklejki, emotikony.

3. Okno do zarządzania kontaktem. Można go zablokować, zatrzymać powiadomienia lub przejść do profilu na Facebooku.

4. Okno ze zdjęciami. Pozwala wyświetlić i zapisać wszelkie zdjęcia przesłane podczas rozmowy z daną osobą.

Korzystanie z Messengera za pomocą dedykowanej strony może być wygodne dla tych, którzy serwis Marka Zuckerberga traktują głownie jako narzędzie do utrzymania kontaktu z bliskimi, przyjaciółmi czy współpracownikami.

Więcej o:
Komentarze (21)
Ta strona Facebooka ułatwi wam rozmowy ze znajomymi, a zapewne nawet o niej nie słyszeliście
Zaloguj się
 • bromba_zadumana

  Oceniono 51 razy 51

  Fascynujące.

 • 0ya

  Oceniono 45 razy 37

  to jest o tyle facynujące, że app messenger jest niewyłączalna, chodzi w tle zawsze i jest stale zalogowana do konta właściciela. Po pół dnia walki zniknęła z moich urządzeń. Jest śmieciospamem z potencjałem na bramę backdorową. A strona w przeglądarce? Wylogowujesz, zamykasz i po sprawie.

 • langut_ssa

  Oceniono 21 razy 17

  prawa/lewa kto by się połapał?

  prawa ręka to jest ta gdy jak się budzisz to od ściany, albo inaczej - duży palec u lewej nogi jest po prawej

 • sacc77

  Oceniono 21 razy 5

  Na miejscu UKE oraz UOKiKu waliłbym tak po minimum 150.000 PLN kary dla każdego serwisu czy tytułu prasowego za każde odesłanie na ryj-zbuka bez możliwości korzystania z funkcjonalności serwisu w normalnym trybie.
  Wówczas "redahtory" szybko by pojęli(-ły) ze to bardzo nieładnie przymuszać swych czytelników do korzystania z mózgotrzepa

 • mandinka_tm

  Oceniono 23 razy 5

  Rano napisałem, że ta strona dokładnie dubluje funkcjonalność Messengera na stronie facebook.com - ten "nowy" Messenger nie wnosi niczego nowego (oprócz rozmiaru - zajmuje cały ekran), w dodatku nie udało mi się z niego skorzystać via smartfon. Czyli jest kompletnie niepotrzebny.
  Czemu ten poranny wpis zniknął?
  Przecież to był zwyczajny wpis, nie wPiS... Nie wolno komentować waszych nowinek?

  • redakcja robert.kedzierski_technologie

   Oceniono 21 razy 1

   @mandinka_tm
   Żaden wpis nie zniknął. Nic nie zostało usunięte

  • ltte

   Oceniono 5 razy 3

   @robert.kedzierski_technologie
   Wpisy znikają, pojawiają się, po odpaleniu kompa jakaś witryna gazety sprzed kilku godzin, logowanie nie działa, lajki z dnia wczorajszego. A w ogóle odpalenie gazety długo trwa, bo wcześniej coś musi przeorać dyski. Co tam się u Was dzieje?

  • dawaj.flaszkie

   Oceniono 3 razy 1

   @ltte
   To reklamy tyle się ściągają. Czasami na jednej stronie jest kilka filmików, mnóstwo banerów i wyskakuje jakiś cudak z T-Mobile, czy innego dziadostwa.

  • redakcja robert.kedzierski_technologie

   0

   @ltte
   Proszę nie winić nas. Podane objawy wskazują na problem z dostawcą internetu. Proszę spróbować przeładować cashe (Shift FT) i dać znać swojemu dostawcy, czy to pomogło. Pozdrawiamy

  • ltte

   0

   @robert.kedzierski_technologie
   1. Zmieniłem dostawcę (na upc 120 Mbs). Problemy z gazeta.pl pozostały.
   2. Z innymi stronami nie ma takich problemów.
   3. Jestem czytelnikiem od wielu lat, na wielu komputerach, urządzeniach i systemach oraz kilku różnych dostawców Internetu. Na wszystkich są te objawy.
   4. Często w tej samej chwili na jednym komputerze są aktualne informacje, a na drugim sprzed kilku godzin nie (szczególnie oceny wpisów). Na jednej sieci, u jednego dostawcy, ta sama strona gazeta.pl. Ten komputer z aktualnymi informacjami został włączony przed chwilą.

   Nie wiem, co to jest <Shift FT>, ani jak się przeładowuje cashe. Ale widzę na innych stronach, że wystarczy F5, żeby odświeżyć informacje. Coś jest nie tak z Waszą stroną. Z drugiej strony nie jest ona aż tak ważna (sorry za szczerość ;-), żeby studiować obsługę cashów oraz internetowych technik na jej [strony] potrzeby.

   Również pozdrawiam.

 • qnqn

  Oceniono 19 razy 3

  Ja proponuję zaprosić znajomych na piwo do PUBu albo na działkę na ognisko, może być nawet w zimowe dni na wspólne lodowisko lub spacer w grupie Przyjaciół do Muzeum, a szajsbuja muzgojeba wykasować ze wszystkich możliwych urządzeń, uprzednio trochę się wysilić by skasować konto bo to nie jest ani takie proste ani oczywiste i zapomnieć o tej ułomności. W życiu konta nie założę ani na tym czy innym chłamie oprócz kont firmowych dla moich klientów.

 • mille666

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby nie GW to by sobie człowiek palcem....

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 5 razy 1

  nie wiem co bym zrobił, bez tych orłów odkrywających amerykę ...Ale rozumiem - czasy ciężkie, nakład spada, a wierszówka leci - no chyba, że to gimnazjalny wolontariat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX