Nie uwierzysz po co holenderskiej policji orły

Nowoczesna technologia nie ma szans w starciu z naturą. Zobaczcie sami.

Holenderska policja postanowiła zastosować radykalny sposób walki z... dronami. Do ich "pacyfikowania" zamierza wykorzystywać orły, które przechodzą właśnie specjalny trening.

Przeczytaj też: Wstrząsający raport. Drony zabijały ludzi?

Jak widać na poniższym nagraniu ptaki bez najmniejszego problemu radzą sobie ze schwytaniem niewielkiego drona. Warto zwrócić uwagę na kadr, na którym widać orła siedzącego na ręce opiekuna - drapieżnik jest na tyle potężny, że bez większego wysiłku poradzi sobie nie tylko z przejęciem drona, ale i z jego zniszczeniem.

Przedstawiciel holenderskiej policji wyjaśnił w rozmowie z Dutch News, że drony nie są uznawane za zagrożenie samo w sobie, ale, jak każde narzędzie, mogą być użyte przeciwko drugiemu człowiekowi. Policja musi mieć wypracowane metody reagowania w takich sytuacjach.

Nie tylko holenderska policja próbuje przygotować się na zagrożenie, jakie mogą stanowić drony. Japończycy chcą je wyłapywać... większymi dronami wyposażonymi w specjalne siatki, Amerykanie wymyślili  "radiowe strzelby", które mają wścibskie pojazdy "ogłuszyć".

Więcej o:
Komentarze (40)
Nie uwierzysz po co holenderskiej policji orły
Zaloguj się
 • lynx4

  Oceniono 29 razy 23

  Na większe drony opancerzy się orła tytanem, założy wolframowe tipsy na szpony i mogą mu skoczyć na kuper.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 29 razy 19

  Świetny pomysł !

 • arius9

  Oceniono 8 razy 8

  A jak te wieksze drony wylapia juz wszystkie mniejsze i zaczna latac na wlasna reke, to zbudujemy jeszcze wieksze do wylapania tych wiekszych, a jak juz je wylapiemy, to zbudujemy jescze jeszcze wieksze....
  qrde, czytalem takie opowiadanie SF ze 30 lat temu, a tu prosze, real life.

 • gruby-dynio

  Oceniono 11 razy 7

  To nie są orły, tylko bieliki. Orzeł to ptak z rodzaju Aquila, a bielki jest z rodzaju Haliaeetus. Bieliki poluja na ryby, więc mają nogi gołe tak jak kury, żeby nie zamoczyć sobie piór przy polowaniu. Orły polują na zdobycż lądową i mają nogi porośnięte piórami aż do samych pazurków.

 • mietekkowalski

  Oceniono 11 razy 7

  Podobno w odpowiedzi właściciele dronów przygotowują system obrony przed orłami, m.in. kolce na ptaki, ambony co 50 metrów, działka samobieżne, na pierwszą linię wypuszczane także będą drony z biedronki z przyczepionym truchłem, które będą miały na celu zaabsorbowanie uwagi orła.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 5 razy 5

  A nie wystarczy tłumić, albo zakłócić sygnał?

 • aeromonas

  Oceniono 4 razy 4

  Nie rozumiem tylko, dlaczego przy tytule wiadomości widnieje amerykański bald eagle.

 • wyciety

  Oceniono 16 razy 4

  Szkoda,ze z muslimami im tak dobrze nie idzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX