To nie pączki królują dziś na Facebooku. Mark Zuckerberg ogłasza "Dzień Przyjaciela". Świętujecie?

Największy serwis społecznościowy na świecie po raz kolejny postanowił uczcić swoje urodziny tzw. "Dniem Przyjaciela". Z tej okazji użytkownicy Facebooka mogą obejrzeć specjalnie przygotowane filmy, których bohaterami są ich przyjaciele.
?Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Przyjaciela! Z okazji 12. urodzin Facebooka świętujemy przyjaźń, dlatego przygotowaliśmy ten film o Tobie i Twoich znajomych?.

Taki komunikat przywitał dziś użytkowników Facebooka na całym świecie. O co chodzi? 4. lutego, to dzień, w którym Facebook tradycyjnie obchodzi swoje urodziny. W tym roku mija 13 lat od powstania tego internetowego fenomenu. W ubiegłym roku Mark Zuckerberg postanowił jednak, że nie będzie to dzień, w którym wszyscy powinni skupiać się na Facebooku, ale na... przyjaźni.

Czytaj też: Microsoft wydał 250 mln dolarów... na klawiaturę

Facebook

?Dziś mamy dzień, w którym świętujemy przyjaźń. To również dzień urodzin Facebooka, ale nie chodzi  tu o nas. Chodzi o przyjaźń? - napisał wówczas popularny ?Zuck? na swoim profilu.

Today is a day to celebrate friends. It's also Facebook's birthday, but today isn't about celebrating us. It's about...

Posted by Mark Zuckerberg on  4 luty 2015

Facebook świętuje "Dzień Przyjaźni? prezentując użytkownikom krótkie klipy wideo. Podobnie jak w przypadku noworocznego "Year in Review", możemy edytować klip, podmieniać zdjęcia (np. gdy Facebook uzna za naszego przyjaciela kogoś, kto nim nie jest), a także udostępnić go znajomym.

"Dzień Przyjaciela" nie zrobi raczej takiej furory w Polsce jak obchodzony dziś tłusty czwartek. Nie zmienia to faktu, że inicjatywa Facebooka jest dość sympatyczna.

Więcej o:
Komentarze (40)
To nie pączki królują dziś na Facebooku. Mark Zuckerberg ogłasza "Dzień Przyjaciela". Świętujecie?
Zaloguj się
 • parapsychopatolog

  Oceniono 36 razy 34

  A mnie się nic takiego nie pokazuje na fejsie. Czy to znaczy, że nie mam przyjaciół?

 • wiktormarzena

  Oceniono 51 razy 17

  ...nie, nie świętujemy "dnia przyjaciela z fejsika". Czy to już antysemityzm?

 • drzejms-buond

  Oceniono 14 razy 8

  ehmmm...nie rozumiem przekazu- fejsbók wam pokazuje kto jest waszym przyjacielem? to wy tego NIE WIECIE?

 • ddd ddd

  Oceniono 19 razy 7

  proszę... już zmonopolizowali "lubię to" , teraz przyjaciela niedługo go opatentują i każą płacić tantiemy.
  spadówa

 • andrzejbak

  Oceniono 5 razy 5

  To niby święto jest po to żeby wbić do świadomości pospólstwu że facebook skończył 13 lat otóż nie facebook ma już ponad 14 lat tyle tylko ze miał wcześniej innego właściciela, pomysłodawcę który go opatentował, zarejestrował nazwę handlową facebook i uruchomił działalność w USA. Trzynaście lat temu to znany wam osobnik skopiował facebooka (a po skupieniu aktywów w tym nazwy handlowej należy uznać że jest to ten sam facebook) prowadzonego przez firmę Pilawa Facebook & Twitter a jego rodacy z usa i zagranicy w tym z Polski i Israela przyłożyli się do tego aby firma Pilawa.... wycofała się z działalności.

 • ktos210

  Oceniono 9 razy 5

  Kurcze jakoś mi umknęło , bo nie mam tam konta :)

 • atomm

  Oceniono 4 razy 4

  Bzdury
  nic takiego nie pokazało mi się dziś na FB, poza zdjęciami pączków ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX