Biedronka kusi tanim polskim smartfonem. Hit czy kit?

Od dziś w sieci Biedronka kupić można smartfon polskiego producenta. MyPhone C-smart III kosztuje niewiele, ale czy wart jest swojej ceny?

Do sieci Biedronka trafił właśnie smartfon, który ma jedną niepodważalną zaletę: bardzo niską cenę wynoszącą zaledwie 200zł. Chodzi o C-smart III, urządzenie produkowane na zlecenie coraz lepiej radzącego sobie na polskim rynku MyPhone'a.

Co otrzymujemy za tę cenę?

 

 • Ekran: 4 cale (rozdzielczość 480 x 800 pikseli
 • Pamięć: 512 MB
 • Procesor: Mediatek (dwa rdzenie, 1Ghz)
 • Miejsce na dane: 4GB
 • Porty i złącza: Mini SD card, Bluetooth
 • Akumulator: 1450mAh
  Uwagi: Dual SIM

 

Przeczytaj też: 9 smartfonów za śmieszną cenę

 

Jest skromnie, a nawet bardzo skromnie. Całością steruje całkiem udany Android 4.4 (KitKat), co należy zaliczyć na plus. Urządzenie wyposażono w dwa aparaty - główny o rozdzielczości 2 megapikseli i frontowy - pozwala wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 0,3 Mpix. Czyli mniej więcej w takiej jakości (skala 1:1):

C-smart III dostępny jest w czterech kolorach, co powinno ułatwić wybór użytkownikowi o minimalnych potrzebach.

Warto?

Cóż, smarfon nie jest mocny, ale jest tani. Zanim stwierdzicie, że tego typu produkty nie mają sensu weźcie pod uwagę, że to już kolejna edycja C-Smarta. Według nas urządzenie ma naprawdę kiepski stosunek jakości do ceny, ale właśnie ta cena sprawia, że urządzenie dla wielu jest okazją. Chociaż rynek i w tym segmencie jest bardzo konkurencyjny - są na nim pozycje takie jak Telefunken Selfie TS2 czy Be United. Jest w czym wybierać? Prosimy o komentarze.

Więcej o:
Komentarze (58)
Biedronka kusi tanim polskim smartfonem. Hit czy kit?
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 79 razy 71

  podsumujmy:

  1. Artykuł jest za krótki
  2. artykuł jest bełkotliwy, na zasadzie "zaletą smartfona jest jego niska cena, ale ma kiepski stosunek jakości do ceny"
  3. Android 4, to "Ice Cream Sandwich", a KitKat to od 4.4 w górę (aż do 4.4.4)

  A tak w ogóle, jak ktoś chce pisać o telefonach, to niech się zdecyduje, czy to ma być notka (na przykład o jakimś zapowiedzianym/wprowadzonym nowym smartfonie), czy artykuł, czy też test. Testy to najwyższa trudność, wymagająca wiedzy zarówno technicznej, jak i polonistyczno-dziennikarskiej (obawiam się niewykonalne dla darmowych stażystów GW, a opasłym dziennikarzynom zapewne się nie chce). Gdyby ktoś był zainteresowany, jak się robi dobre testy telefonów, to już na GSMArenę odsyłam....

 • yuraathor

  Oceniono 50 razy 50

  mam od listopada ,2014 c smart pierwsza wersja ,250 zł dalem wtedy, używam di przeglądania netu, w gry nie gram bo nie lubie, fb nie używam bo nie, zdarzylo mi się pisać maile i robić przelew z konta, zdjęcia i filmy jak dla mnie OK, muzyka z yt idzie jak trzeba. a raz uzywalem nawigacji na trasie 100 km
  jak dla dziada 53 letniego wystarczający sprzęt
  a tego posta też pisałem z tego telefonu

 • Grzegorz Ściema

  Oceniono 56 razy 50

  Pismaki przestańcie z uporem maniaków nazywać MyPhone PRODUCENTEM.
  To jest zwykły IMPORTER taniego chińskiego badziewia który nie tylko nic sam nie produkuje ale pewnie nawet nie projektuje.
  Takim "producentem" jak MyPhone może być każdy. Wystarczy wymyślić nazwę i napisać maila do chińczyków by przysłali dowolną ilość dowolnego badziewia a przed wysłaniem nakleili czy nadrukowali na tym badziewiu naszą nazwę.
  Producent to ktoś kto ma biuro projektowe, ośrodek badawczo rozwojowy hale produkcyjne oraz maszyny i urządzenia do produkcji. A przede wszystkim technologie.

 • Maciej Pawlowski

  Oceniono 21 razy 21

  autor tego bełkotu z pewnością nie wspiął się na Wyżyny Aktorstwa

 • takaprawda2015

  Oceniono 28 razy 18

  Polski producent. Buahahahahah. Przecież oni sami przyznali że to wszystko im robi chinol jak wybiorą z katalogu. Nawet im oprogramowania nie wgrywa i muszą to sami zrobić w Polsce. No ale jak to dumnie brzmi. Polski producent smartfonów.

 • ncc74656

  Oceniono 28 razy 18

  Pamięć: 512 MB! Miałem podobny tel. Nic sie na tym nie uruchomi a jeśli jakimś cudem się uda to coś innego padnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX