;

Korzystasz z tej usługi Google? Wkrótce ją zamkną

Google zamyka usługę Picasa

Google zamyka usługę Picasa (Fotomontaż Robert Kędzierski Fot. RGB STOCK)

Google zamyka kolejną popularną usługę. Tym razem jednak można się było tego spodziewać.

Google poinformował na swoim blogu, że 1 maja zamyka, po dwunastu latach, usługę Picasa. Firma tłumaczy, że przyszedł czas, by skupić się na jednym produkcie tego typu. Można zatem stwierdzić, że śmierć Picasy jest naturalnym rozwojem usługi Google Photos, która zyskała na znaczeniu po wydzieleniu funkcji fotograficznych z serwisu Google+.

Czytaj też: Myślałeś, że to już koniec Google+? A tymczasem...

 

GoogleFot. Google

 

Kiedy Google zamyka Picasa?

Usługa przestanie działać w obecnej formie 1 maja tego roku. 15 marca nie będzie już można korzystać z aplikacji Picasa Desktop, która służy do synchronizacji plików pomiędzy komputerem a usługą.

Używam Picasa - czy stracę dane?

Nie. Google rozwiewa wątpliwości użytkowników: zawartość katalogów będzie dostępna, ale już przez usługę Google Photos. Gigant internetu deklaruje, że zachowa strukturę katalogów, komentarze, opisy.

Śmierć Picasy jest zapewne związana z rosnącą popularnością smartfonów, którymi to najczęściej dziś robimy zdjęcia, kręcimy filmy. Usługa Google Photos pozwala na automatyczną synchronizację urządzenia i konta, dlatego dla wielu użytkowników takie rozwiązanie jest wystarczającym.

9 najlepszych aplikacji do obróbki zdjęć (Android/iOS)

Zdjęcie zrobione za pomocą Paper Camera

fot. LJ

Komentarze (17)
Korzystasz z tej usługi Google? Wkrótce ją zamkną
Zaloguj się
 • Rob J

  Oceniono 93 razy 41

  Widzę, że Gazeta.pl zaczęła nadawać śmieciowe (onetowe) tytuły artykułom. W takim razie ja dziękuję i opuszczam na stałe ten serwis.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 6 razy 6

  Jak ktoś ma program Picasa do obróbki i organizacji zdjęć to może spokojnie go używać tylko nie będzie dalej uaktualniany. Problem jest z usługą Picasa Web Albums, gdzie można przesłać swoje zdjęcia i pogrupować w albumy z opisami. Obecnie te same zdjęcia można oglądać wchodząc przez Google Photos po zalogowaniu na swoje konto Google. Niestety zdjęcia są tam pogrupowane według daty ich wykonania. Tę datę można zmienić w edytorze ale nie jest to rozwiązanie wygodne. Sam mam ok. 200 albumów zawierających średnio po 50 zdjęć, z których bardzo dużo ma różne daty wykonania. Sądzę, że jest albo będzie sposób na przeniesienie struktury "albumowej" z Picasa Web Albums do Google Photos. A może Picasa Web Albums pozostanie ?

 • parazyd

  Oceniono 5 razy 3

  Jak żyć?

 • mt7

  Oceniono 5 razy 3

  Pora ewakuować się na Flickr, po prawie 10 latach na Picasie.
  Nie dałam się zapędzić na google+, to teraz zamkną przyjazną dla użytkownika usługę.
  Na Flickru za darmo jest 1 terabajt, tylko trzeba uważać przy określaniu statusu zdjęć.

 • theus84

  0

  Na szczęście wciąż można pobrać instalkę z niektórych źródeł www.instalki.pl/programy/download/Windows/edycja_grafiki/Picasa.html

  Dla mnie Picasa jednak jest niezastąpiona przy szybkiej obróce zdjęć do zastosowań webowych.

 • Pieter Vierhovood

  Oceniono 1 raz -1

  Ja tam trzymam wszystkie swoje zdjecia na moim twardym dysku a kopie na dysku przenosnym i mam gleboko w d. wszystkie google foto i pikasy

 • t_78

  Oceniono 7 razy -5

  "Google zamyka kolejną popularną usługę'
  Nie zamyka się czegoś co jest popularne...!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje