Jedno zdjęcie pokazuje najlepiej dokąd zmierza nasz świat. Mark Zuckerberg, a obok... "Ta wizja przeraża"

Mark Zuckerberg postanowił pojawić się na wczorajszej konferencji Samsunga, aby opowiedzieć o przyszłości wirtualnej rzeczywistości (VR). W całej sytuacji nie byłoby nic szczególnie zaskakującego, gdyby nie jedno zdjęcie...

To zdjęcie wygląda jak kadr z filmu science-fiction. Setki ludzi siedzą na ogromnej sali w dziwnych - przypominających narciarskie gogle - urządzeniach założonych na głowach, a tuż obok nich przechodzi on: ekscentryczny miliarder, technologiczny guru, wizjoner.

Z jednym małym zastrzeżeniem: to nie film, ale rzeczywistość. Powyższy kadr pochodzi ze wczorajszej konferencji Samsunga na targach MWC 2016, na których to gigant zaprezentował smartfony Galaxy S7 oraz najnowsze rozwiązania z zakresu rzeczywistości wirtualnej (VR).

Gościem specjalnym konferencji był twórca Facebooka Marka Zuckerberg. Jego firma współpracuje z Samsungiem przy projekcie Gear VR - goglach wirtualnej rzeczywistości, o których więcej przeczytasz w tym tekście.

Gdy Mark Zuckerberg wchodził na scenę nikt go jednak nie widział. Dlaczego? Tuż przed rozpoczęciem konferencji każdy z jej uczestników otrzymał własny zestaw Gear VR. Można więc powiedzieć, że wirtualna rzeczywistości na tyle przejęła kontrolę nad zgromadzonymi w Barcelonie dziennikarzami, że ominęła ich rzeczywistości realna.

Jedna z najważniejszych postaci świata technologii przechodziła kilkanaście centymetrów obok zgromadzonej publiczności, ale nikt jej nie widział. Czy właśnie w tym kierunku zmierza świat technologii? Jeśli tak, to jest to przyszłość dość przerażająca.

Więcej o:
Komentarze (99)
Jedno zdjęcie pokazuje najlepiej dokąd zmierza nasz świat. Mark Zuckerberg, a obok... "Ta wizja przeraża"
Zaloguj się
 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 194 razy 132

  W takiej rozszerzonej rzeczywistości utknęło pewna para woźnych z powiatowego centrum kultury. Jemu wydaje się, że jest prezydentem, jej że jest premierem. Węgiel zalega na podwórku, a ci grają.

 • kac

  Oceniono 85 razy 71

  To po prostu Matrix, na razie nie ma jeszcze tylko opracowanej wtyczki do mózgu,
  to jednak na prawdę jest TYLKO kwestia czasu.

 • swiety_76

  Oceniono 70 razy 66

  "a tuż obok nich przechodzi on: ekscentryczny miliarder, technologiczny guru, wizjoner."

  Czy każdy miliarder jest według gazety z definicji ekscentryczny ?
  Bo Zuckerberg jest wyjątkowo mało ekscentryczny

  Technologiczny guru ? Jaką to technologię wymyślił ?

  Wizjoner ?

 • nazimno

  Oceniono 57 razy 45

  To ciekawe, ze tylko Sam Najwazniejszy nie nosi na oczach / uszach / glowie / plecach / brzuchu / konczynach tych wszystkich otumaniajacych gadzetow, co widac na fotografii.

 • radosny_franciszek

  Oceniono 45 razy 29

  a co ? waszym zdaniem powinni się natychmiast zerwać z foteli , podbiec i zapytać "wizjonera" jak skutecznie orżnąć wspólników ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX