Komentarze (99)
Jedno zdjęcie pokazuje najlepiej dokąd zmierza nasz świat. Mark Zuckerberg, a obok... "Ta wizja przeraża"
Zaloguj się
 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 194 razy 132

  W takiej rozszerzonej rzeczywistości utknęło pewna para woźnych z powiatowego centrum kultury. Jemu wydaje się, że jest prezydentem, jej że jest premierem. Węgiel zalega na podwórku, a ci grają.

 • kac

  Oceniono 85 razy 71

  To po prostu Matrix, na razie nie ma jeszcze tylko opracowanej wtyczki do mózgu,
  to jednak na prawdę jest TYLKO kwestia czasu.

 • swiety_76

  Oceniono 70 razy 66

  "a tuż obok nich przechodzi on: ekscentryczny miliarder, technologiczny guru, wizjoner."

  Czy każdy miliarder jest według gazety z definicji ekscentryczny ?
  Bo Zuckerberg jest wyjątkowo mało ekscentryczny

  Technologiczny guru ? Jaką to technologię wymyślił ?

  Wizjoner ?

 • nazimno

  Oceniono 57 razy 45

  To ciekawe, ze tylko Sam Najwazniejszy nie nosi na oczach / uszach / glowie / plecach / brzuchu / konczynach tych wszystkich otumaniajacych gadzetow, co widac na fotografii.

 • radosny_franciszek

  Oceniono 45 razy 29

  a co ? waszym zdaniem powinni się natychmiast zerwać z foteli , podbiec i zapytać "wizjonera" jak skutecznie orżnąć wspólników ?

 • nmarci44

  Oceniono 35 razy 23

  Matrix, a niech tam siedzą, więcej miejsca będzie dla tych którzy mają wolny, nie zlasowany umysł.

 • na_pravo

  Oceniono 24 razy 16

  Ludzie wyglądają jak w filmie "Wall-E", tylko że nie są jeszcze aż tak grubi i potrafią jeszcze chodzić. Ale wszystko wskazuje, że faktycznie cywilizacja zachodnia zmierza w tym kierunku.

 • kocurxtr

  Oceniono 14 razy 12

  zdjęcie dekady...

 • ekiwok

  Oceniono 15 razy 11

  Przerażające. Lepiej z piwem przed telewizorem.

 • kudlaty_z_broda

  Oceniono 31 razy 9

  Kiedyś były książki i nasza wyobraźnia. Teraz sztuczna ułuda nie zostawia pola do własnej interpretacji. Sztuczny świat, który jest odskocznią od rzeczywistości. Czy zasada pozostała ta sama? Podstawowe pytania, które zadali pierwsi filozofowie pozostały te same. Czy pomimo upływu lat odpowiedzieliśmy na nie, czy uciekamy w VR aby nie myśleć i na nie nie odpowiadać? Nowy wspaniały świat pełen kolorowych pikseli. Tylko co będzie jak kiedyś te okulary zdejmiemy, czy świat dalej będzie kolorowy? Czy pozostanie już tylko betonowa dżungla i dymiące kominy. Komu zależy aby "przyspawać" nas do krzesełka i monitora/okularów?

 • known2own

  Oceniono 12 razy 8

  Już przestańcie dopowiadać niestworzone historie. To była prezentacja produktu, więc każdy testował produkt. Jakby była prezentacja garnków, to każdy by trzymał garnek, a wy byście pisali - "olaboga, koniec cywilizacji, teraz każdy nie ma życia, tylko trzyma te garnki".
  To kolejne narzędzie służące do rozrywki i co niby w tym złego? Kto choć raz nie oglądał w kinie filmu 3D? I co, zabiło was? Tak samo te gogle, może się przyjmą, może nie. Jak się przyjmą to zastąpią po prostu oglądanie tradycyjnych filmów na telewizorze i tyle. Tylko się cieszyć, a nie panikować. Pewnie jak wprowadzali dzwięk, kolor, efekty specjalne, to też panikarze krzyczeli, że teraz to już ludzie nie będą nigdzie jeździć, bo mają na ekranie - jakoś nic takiego się nie wydarzyło.

 • Marek Dziołak

  Oceniono 6 razy 4

  Wizjoner?
  Sprzedawanie pomysłów kolegów ze studiów nazywa się teraz wizjonerstwem?

 • panbies

  Oceniono 5 razy 3

  Widział ten co zdjęcie zrobił.

 • brajanu

  Oceniono 7 razy 3

  okładka 'w sieci' le3piej pokazuje dokąd zmierza nasz świat.

 • adrianos99

  Oceniono 2 razy 2

  Jaki technologiczny guru i wizjoner?! Wymyślił, a właściwie pożyczył pomysł, na stronę do oglądania i oceniania panienek, który nagle się rozrósł (kto nie lubi panienek) na anglojęzycznym czyli największym na świecie rynku społeczno-kulturalnym.

  Co od tego czasu Cukierberg wymyślił?

  Wizjonerem to był na przykład Lem.

 • welcometopoland

  Oceniono 4 razy 2

  żydowski "mesjasz" i baranki... :)
  kiedyś elita będzie bogami a 99% + roboty tanią siłą roboczą / niewolnikami

  miliarder z nadmuchanym biznesem opartym na reklamie

 • maxthebrindle

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Danielu - chylę czoła. Wreszcie w tym mocno podupadlym dziale technologicznym Gazeta.pl pojawił się ktoś, kto dostrzega w świecie technologii także szerszy kontekst, niz tylko opłacony przez dział marketingu jakiejś korpo zachwyty nad kolejnym, bezsensownym gadzetem...
  Technologie to zabawa i wygoda, ale to także wielki, bezwzgledny biznes i... zagrożenia. O tym TRZEBA pisać, dyskutować, trzba zadawać pytania: na ile 'wizje' wizjonerów są podyktowane ich 'altruistyczną' potrzebą zmianiania świata na lepszy (dla kogo?), na ile zaś potrzebą zwielokrotnienia zysków? Niestety, większość dziennikarzy technologicznych (przynajmniej na Gazeta.pl) sprowadziło się do roli bezmyslnych przepisywaczy materiałów marketingowych w zamian za 'stypendia' i inne formy korupcji...

 • paniczmorales

  Oceniono 16 razy 2

  Nie wiem co o tym myśleć... kiedy komentarz Petru?

 • drmuras

  Oceniono 26 razy 2

  Oj tam , ojtam. Przecież wystarczy logo Agory na okularach i będziecie zachwyceni !!!

 • polsilver99

  Oceniono 34 razy 2

  Doką zmierza świat?ci co tam siedzą to ciemnota ja nie mam do dzisiaj smartfona i nie będę miał tego gówna,służy to tylko coraz większej kontroli jednostki a ta walczyli o wolność

 • asteroida2

  Oceniono 22 razy 2

  A mi się podoba. Te durne monitory zajmują mnóstwo miejsca i nie mają takich możliwości.

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 3 razy 1

  Mogą sobie wymyślać nowe elektroniczne gadżety, a rzeczywistośc jest taka, że od 250 lat spalamy coraz więcej nieodnawialnych paliw kopalnych. Niech ludzie poradzą sobie z tym problemem, to będzie prawdziwe osiągnięcie, a nie te bajery. Technologia bez energii jest bezużyteczna.

 • Pawel Tadejko

  Oceniono 1 raz 1

  Przypadkowe zdjęcie, przypadkowa sytuacja. Tytuł artykułu również zaplanowany na klikanie. Różnica pomiędzy Matrixem a możliwościami współczesnych hełmów VR jest jakby tu powiedzieć ciut większa. Dobry materiał na memy. Jednak oprócz bodźców wzrokowych i oszukiwania błędnika, to do prawdziwych doznań w realnym świecie jeszcze droga daaaaaaaaaaaaaaaleka!

 • jacke32

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro gogle SĄ CZĘŚCIĄ prezentacji, to dlaczego mają ich na sobie nie mieć? Pojechali tam po to żeby oglądać się dookoła, czy żeby odkrywać nowe technologie? Na siłę szukanie sensacji i wciskanie ludziom dziwnej nostalgii "a nóż uda się napisać poruszający artykuł".

 • Maciej Przywecki

  Oceniono 1 raz 1

  Dla osób, które jednak nie są przerażeni, a raczej zainteresowani tą nową technologią, która daje naprawdę sporo możliwości i zastosowań w edukacji, marketingu, sprzedaży czy nauce - polecam www.cardboardy.pl

 • jiddu

  Oceniono 1 raz 1

  Co w tym przerażającego? Mogą się pozjadać nawzajem?:)

 • dodobird

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma miejsca na przerażenie. Biorąc pod uwagę skłonnośc człowieka do autodestrukcji, malejące zasoby bogactw naturalnych, zagrożenie ze strony klimatu czy wojny ostatecznej, marność naszych technologii podróżowania na duże odległosci, odległość do "drugiej" ziemi... przeniesienie ludzkiej świadomośći na nośnik pamięci i jej ewentrualna impelentracja do organizmu cybernetycznego może się okazać jedynym sposobem na ocalenie gatunku ludzkiego.

 • kromekatomek

  Oceniono 3 razy 1

  prawie jak na kongresie PIS

 • perun79

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję że nie będzie mnie już na tym świecie kiedy VR stanie się normalnością.

 • wloczykij1979

  Oceniono 3 razy 1

  Puppet master!

 • andrzejbak

  Oceniono 3 razy 1

  Zauważcie jedną rzecz już nie pisze się twórca facebooka (portalu społecznościowego) tylko twórca Facebooka firmy która ten portal prowadzi, dla niektórych fanów M.Z. jest to wielka przykrość że Mark nie wymyślił facebooka ani go pierwszy w USA nie prowadził - dla jednych jest naśladowcą wcześniejszych dokonań autora portalu facebook (z lat 2003-2004) a dla innych jest chyba złodziejem.

 • m.godwin

  Oceniono 5 razy 1

  "Setki ludzi siedzą na ogromnej sali w dziwnych - przypominających narciarskie gogle - urządzeniach założonych na głowach, a tuż obok nich przechodzi on: ekscentryczny miliarder, technologiczny guru, wizjoner" - z tych setek ludzi widocznych na zdjęciu on jeden nie ma wizji. Dlatego może na trzeźwo doić z nich kasę.

 • kamila3345

  Oceniono 11 razy 1

  Sztuczna inteligencja nadchodzi. Wkrótce nie będziemy potrzebni. Eksterminacja ludzkości już się zaczęła. Internet przejął dystrybucję informacji, nadzoruje relacje międzyludzkie oraz ogranicza rozmnażanie ludzi odciągając ich od "tego" i oferując substytuty. Tak, jestem szaleńcem, któremu nikt nie wierzy :)

 • Rom As

  0

  rok 1984 trochę się spóźni Info dla czytających reszta nie zrozumie

 • xegar

  0

  Gdyby ktoś przyskoczył do Zuckerberga i zaczął go bić, żaden z tych baranów by mu nie pomógł...

 • takayapl

  0

  "Wizjoner". HA! Dobry żart.

 • Kinga Tulodziecka

  0

  Powoli zamykacie nam oczy a my na to pozwalamy . Kontrolujecie nasze umysly a my nic do tego nie mamy . I jeszcze wmawiacie nam ze to tylko gra

 • badziewiak66

  0

  USA to taki dziwny kraj. Są tam pewni ludzie którzy jak coś ukradną komuś to nie jest to kradzież tylko wynalazek. Ostatnio wynaleźli sposób jak tu okraść, o pardon, wyneleźć 300-400 mld USD od obywateli USA.
  Wszyscy zapominamy gdzie tkwi rzecz cała. Czy wiecie że "Atlas zbuntowany" Ayn Rand jest lekturą obowiazkową we wszystkich szkołach w USA ? Przypomnijmy nieco poglądy Rand. Społeczeństwo dzieli sie na dwie klasy, na ludzi pracowitych oraz na pasożytów. Człowiekiem pracowitym jest ten , który ma najwięcej pieniędzy, to one są wyznacznikiem jego pracowitości. Ci którzy nie są bogaci sa pasożytami żerującymi na pracy bogaczy. Moralność wyznacza pieniądz, a dosadniej wyznaczą ją ten kto ma pięniądze. On określa tę moralność. Jak widzicie rabndyzm to odwrócony marksizm. Religia bogaczy. Trzeba przyznać , że lepszego daru od losu nie mogli dostać. To czysty makiawellizm, trzeba za wszelką cenę dostać się do klasy bogaczy żeby nie być pasożytem. Jeżeli do tego dodamy to że USA rządza ewangeliklani czczący syjonistów jak Bogów , to mamy równanie rozwiązujące zagadkę USA. Czy bogacze którzy stanowią moralność i sami sobie wyznaczają granice tej moralności mogą mieć wyrzuty sumienia za zlikwidowanie dwóch tysięcy pasożytów w WTC ? A czy mogą mieć jakieś rozterki za usunięcie miliona pasożytów w Iraku. Czy komuś spędza sen z powiek eksterminacja pasożytów z Syrii, Libanie, Palestynie ? Możecie wierzyć albo nie, usunięcie 6,5 miliardów pasożytów też nie jest problemem. Zuckerberg jest już po stronie ludzi pracowitych. Jego zadaniem jest teraz eksploatacja pasożytów. Dostał się tam tak jak zrobili to inni przed nim.

 • Pati Cristina

  0

  dopiero im brzuchole urosną, impotencja wzrośnie, a świat sie wyludni, bo przecież zdominuje go seks wirtualny, bez ciąż, chorób, oraz miłości, wizja okropna, i dotknie głównie kraje zamożne, ciekawe, kto na tym skorzysta najbardziej (oprócz Zuckerberga).

 • mille666

  0

  dziś bez okularów większość łyka co im mass-media wyświetlają, rzeczywistość wirtualna, to rzecz stara jak propaganda...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX