ISIS grozi Markowi Zuckerbergowi. "Zniszczymy twoją stronę"

W sieci pojawiło się propagandowe wideo przygotowane przez zwolenników Państwa Islamskiego. Jego twórcy grożą zniszczeniem Facebooka i Twittera.

Grupa hakerów wspierająca ISIS, która przedstawia się jako "The Sons of the Caliphate Army? (Synowie Armii Kalifatu), umieściła w internecie wideo wymierzone w twórcę Facebooka Marka Zuckerberga oraz współtwórcę i CEO Twittera - Jacka Dorseya.

 

Czytaj też: Google znalazł genialny sposób na walkę z terroryzmem?

Co tak bardzo rozwścieczyło ?Armię Kalifatu?? Chodzi o działania Facebooka i Twittera, które polegają na usuwaniu kont należących do osób i organizacji wspierających działalność Państwa Islamskiego. Z ostatnich badań przeprowadzonych przez George Washington University wynika, że tylko w 2015 roku Twitter usunął ponad 125 tysięcy kont związanych z ISIS.

25-minutowe wideo zatytułowane " Flames Of The Supporters?, rozsyłane jest za pośrednictwem aplikacji Telegram, z której często korzysta ISIS.  Na filmie możemy zobaczyć  m.in. podziurawione kulami zdjęcie Marka Zuckerberga i Jacka Dorseya. Autorzy filmu nie przebierają w słowach:

?Ogłaszacie codziennie, że zawieszacie wiele naszych kont, oto nasza odpowiedź: Czy tylko na tyle was stać? Nie jesteście dla nas żadnym rywalem. Jeśli zamkniecie jedno konto, to na jego miejsce pojawi się 10 innych, a już wkrótce wasze imiona zostaną wymazane, gdy zniszczymy wasze strony z pomocą Allaha, i wtedy przekonacie się, że mówimy prawdę?

Twierdzą oni również, że pod kontrolą ISIS znajduje się obecnie ponad 10 tysięcy kont na Facebooku, ponad 150 grup oraz ponad 5 tysięcy kont na Twitterze.

Opublikowane wideo to najlepszy dowód na to, że ostatnie działania Facebooka i Twittera zaczynają przynosić pożądany skutek. Mark Zuckerberg i Jack Dorsey raczej nie przejmą się groźbami ISIS. Wielokrotnie podkreślali oni, że podobne ostrzeżenia otrzymywali wielokrotnie.

Źródło: Vocativ

O najgroźniejszej grupie terrorystycznej świata przeczytaj też w książce "ISIS. Wewnątrz armii terroru" >>

Więcej o:
Komentarze (66)
ISIS grozi Markowi Zuckerbergowi. "Zniszczymy twoją stronę"
Zaloguj się
 • wiceherszt

  Oceniono 224 razy 222

  Pogubiłem się. To czego oni w końcu chcą? Zniszczyć FB i Twittera czy pozakładać tam 10 kont Allaha na miejsce każdego skasowanego? Czy też może skasować Dorseya i Zuckerberga i na ich miejsce wsadzić Allaha?

 • ulanzalasem

  Oceniono 108 razy 106

  - a kto ich zmusza do korzysta z ww portali, technologii ?
  - dlaczego korzystają z technologii, pomysłów zgniłego Zachodu ?
  - mogą założyć własny portal, napisać własne oprogramowanie, to dla nich jakiś problem ?

 • sw.stefan

  Oceniono 89 razy 89

  Haha,co za cipy, 10 tyś kont, to już więcej mają miłośnicy jamników czy miłośnicy damskich stóp.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 79 razy 77

  Zniszczymy Facebooka i Twittera, a potem... zgasimy słonce.
  I wszystkiego tego dokonamy kałachem, którego sami nie potrafimy wyprodukować.

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 70 razy 68

  Może oni mają jakiegoś hakera o pseudonimie Allah, który będzie hakował twittera i facebooka. Kozoputerem, rzecz jasna.

 • vogon.jeltz

  Oceniono 57 razy 57

  Gupie ciule. Niby tak nienawidzą zgniłego Zachodu, a tak chętnie korzystają z jego wynalazków. Niech se sami stworzą swojego fejsbuka i tłitera, kozojebcy.

 • ssaassaa

  Oceniono 46 razy 40

  nie strasz nie strasz bo się zesr*sz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX