Google eksperymentuje z selfie. Tworzy z nich niesamowite rysunki

Google zaprezentował eksperymentalne urządzenie do tworzenia niesamowicie wyglądających rysunków. Ploter potrzebuje tylko naszego selfie.

IOIO to niecodziennie brzmiąca nazwa eksperymentalnego urządzenia Google. Jego zdaniem jest przekształcanie naszego selfie w dość niesamowicie wyglądający rysunek.

Urządzenie, stworzone w ramach projektu Eksperymenty Google, to swego rodzaju ploter połączony z tabletem. Algorytmy stworzone przez Google analizują nasze zdjęcie i wyszukują na nim najciemniejszych obszarów. Następnie oprogramowanie wyznacza 200 punktów, między którymi prowadzi linie.

Przeczytaj też: Google w Wieliczce - tę wirtualną wyprawę musisz odbyć!

 

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Jeśli się przyjrzymy uważnie zrozumiemy, że algorytmy Google dokonują triangulacji  - rozbijają selfie na mniejsze i większe trójkąty, z których powstaje cały rysunek.

Google przetwarza zdjęcia na fizyczne rysunki

Fot. Google

Ploter, który skonstruować można samodzielnie, może być wykorzystywany do przetwarzania dowolnych zdjęć, nie zawsze przekształca obiekty na trójkąty, może je rysować np. poprzez wykrywanie krawędzi.

9 japońskich gadżetów, w których istnienie nie będziecie chcieli uwierzyć!

Fot. strapya-world.com/

 

via popsci.com

Więcej o:
Komentarze (4)
Google eksperymentuje z selfie. Tworzy z nich niesamowite rysunki
Zaloguj się
 • Maciej Puchara

  Oceniono 6 razy 2

  Co za ciećwierz to napisał? IOIO to nazwa mikrokontrolera, którego użyto w tym projekcie, a nie projektu. Gratuluję riserczu czy jak to się w tym niedouczony światku nazywa. Na tym urządzeniu można zbudować cokolwiek innego, co wymaga trochę logiki i obliczeń, np. sterowanie rakiety czy robota. Generalnie większość współczesnych procesorów jest w stanie obsłużyć ploter, łącznie z takimi w zegarkach. Projekt plotera też nie jest od Googla. Jedyny wkład tej firmy to aplikacja do przekształcania zdjęć w format rozumiany przez tą maszynkę. Google wasza mać!

  • redakcja robert.kedzierski_technologie

   Oceniono 3 razy 3

   @Maciej Puchara
   ciećwierz (czyli "modniś") wyjaśnia: "The selfie machine, officially called the Ioio (pronounced yoyo) Plotter..." Google na swoich stronach nazywa ten projekt "IOIO Plotter". W materiale jest link do strony, na której można kupić kontroler IOIO.

  • uwazny1

   0

   @robert.kedzierski_technologie
   no ale nadal, zgodnie z przytoczonym cytatem nazwa własna to jednak "IOIO Plotter", a nie "IOIO", więc uwaga, abstrahując od infantylnej warstwy emocjonalnej, jest niestety słuszna.

 • optimistic

  Oceniono 3 razy 1

  no spoko, ale PO CO??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX