Telewizory LED oraz 3D na Mundial w RPA

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to zawsze tłusty okres dla rynku audio-wideo. Skąpiec.pl (popularna porównywarka cen) poinformował właśnie o wyraźnym wzroście zainteresowania telewizorami LED LCD oraz 3D.

 

 

LED zyskuje najwięcej

 

W serwisie Skąpiec.pl w ciągu miesiąca LED TV odnotowały ponad 19 proc. wzrost oglądalności. Z drugiej strony popularność klasycznych LCD wzrosła minimalnie. Natomiast plazmy utrzymały się na tym samym poziomie popularności.

 

Skąpiec.pl

Statystycznie 50 proc. klientów kupujących telewizor decyduje się na modele LCD. Natomiast tendencja ich sprzedaży jest w tej chwili spadkowa na rzecz lepszych technologicznie LED-ów oraz tańszych dużych telewizorów plazmowych (50 cali już za ok. 2800 zł). W okresie przedmundialowym zauważamy zwiększone zainteresowanie zakupem telewizorów.

- powiedział Paweł Piekarski, specjalista ds. marketingu Neo24.pl

 

Którzy producenci są najpopularniejsi?

 

Najpopularniejsze są telewizory LED firmy Samsung. Na drugim miejscu znalazł się Sharp, pierwsza trójkę zamyka Sony.

 

Skąpiec.pl

 

RPA w 3D - jest wzrost, ale bez szału

 

Mundial może przyspieszyć popularyzację telewizorów 3D. To pierwsze Mistrzostwa Świata, które będą transmitowane w jakości 3D. Chociaż ilość wyświetleń telewizorów 3D wzrosła na Skąpcu w maju ponad trzy razy, to z pewnością nie będzie w Polsce na razie szału na 3D. Powód? Brak polskiej reprezentacji na mistrzostwach w Afryce.

 

Telewizory 3D w związku z tym, że dopiero są wprowadzane i ich dostępność jest jeszcze ograniczona, nie są tak popularne.

- powiedział Przemysław Seremak, specjalista IT MegaMarket.org.pl.

 

Mariusz Koryszewski

 

Więcej o: