Panasonic V20 - nowe telewizory LED LCD w Polsce

Na polskim rynku właśnie pojawiły się dwa nowe modele telewizorów LED LCD z serii V20 - Panasonic TX-L42V20 oraz Panasonic TX-L37V20.

 

 

Telewizory Panasonic V20 są dostępne w rozmiarach 37 i 42 cale. Panele IPS w nowych modelach są podświetlane diodami LED, dzięki czemu są bardzo cienkie (39 mm i 45 mm).

 

Panasonic V20 - najciekawsze funkcje

 

W telewizorach wykorzystano procesor V-real Pro 5, mający poprawiać jakość obrazu oraz funkcję Inteligent Frame Creation Pro backlight blinking, która odpowiada za podświetlanie panelu z częstotliwością 200 Hz i usuwanie drgań obrazu. Natomiast funkcja Intelligent Scene Controller dostosowuje jasność podświetlenia do treści wyświetlanego obrazu, co ma pozwalać na uzyskanie większej głębi czerni poprzez zmniejszenie podświetlenia w mroczniejszych scenach.

 

2 porty USB

 

Warte podkreślenia jest obecność dwóch portów USB (1 z boku i 1 z tyłu), które umożliwiają podłączenie dysku twardego (od 160 GB do 1 TB), na który użytkownik może nagrywać nadawane cyfrowo programy.

 

Internet w telewizorze

 

Ponadto telewizory mają wbudowany adapter WiFi, który pozwala na korzystanie z usługi Viera Cast (przeglądanie treści z takich serwisów internetowych jak YouTube, Eurosport czy Picasa). Do portu USB można podłączyć też klawiaturę i kamerę internetową, co pozwala na korzystanie z komunikatora Skype w tych telewizorach Panasonika.

 

Ceny V20

 

Model TX-L37V20 kosztuje 5900 zł, a model TX-L42V20 jest dostępny w cenie 6400 zł.

 

Telewizory coraz bardziej internetowe...

 

Telewizory troszkę za drogie jak na mój gust. Najbardziej jednak podoba mi się możliwość korzystania ze Skype w telewizorze.

 

Mariusz Koryszewski

 

Więcej o: