Uruchom Androida na swoim PC

Jeśli jesteś ciekaw, jak działa Android na netbooku, laptopie czy desktopie albo potrzebujesz szybko startującego środowiska do zajrzenia do sieci, możesz uruchamiać ten system na swoim komputerze.

Wystarczy pobrać plik obrazu, nagrać go na CD lub narzędziem UNetbootin zainstalować na pendrive i gotowe (no, prawie - jeśli korzystacie z pamięci flash, upewnijcie się, że BIOS waszego urządzenia potrafi bootować system przez USB). Systemu nie instaluje się na dysku i wykorzystuje podobnie do Live CD z Linuksem - jeśli go potrzebujemy, bootujemy komputer z CD czy pendrive.

Wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości dostosowania wachlarza aplikacji do własnych potrzeb - mamy do dyspozycji to, co zostało przygotowane w danej wersji - ale dzięki temu nic nie musimy o Androidzie i jego programach wiedzieć wcześniej. Można ściągnąć i zainstalować programy ze sklepu z aplikacjami, tyle że będą żyły wyłącznie w danej sesji systemu. Po reboocie dostępne będzie tylko to, co było na początku.

W tej chwili Android dla PC chodzi dobrze i obsługuje komponenty głównie komputerów Eee PC (lista przetestowanych tutaj), w planach są kolejne popularne platformy x86. Warto spróbować, choćby po to, żeby się przekonać jak szybko potrafi działać mobilny system.

[via Howto Geek]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o:
Komentarze (6)
Uruchom Androida na swoim PC
Zaloguj się
 • pepewuem

  0

  Instalowałem 2.1 na Toshiba Satellite e500 z 64mb ramu. Andek działał płynnie (jak również "czy") działały programy w samym systemie nie dane było mi się przekonać, bo nie umiałem się połączyć z internetem, ale "goły" system był bardzo responsywny jak na tak ubogie warunki działania.

 • Gość: Anonim

  0

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem artykuł. Według mnie: Gdy podepnę pendrive'a, włączę komputer i kliknę "run wihout instalation" Android włączy się bez instlacji, a gdy zrestartuję komputer włączy się mój ukochany windows. Dobrze rozumiem?

 • Gość: Flanger

  0

  Przepraszam też za literówkę a raczej błąd ortograficzny :P Nie jestem polakiem i czasem mi się po prostu myli . Pozdrawiam :)

 • Gość: Flanger

  0

  Zgadzam się osobiście z ydk2. Szczeże mówiąc to nawet nie mam co dodać do jego wypowiedzi :)

 • Gość: ydk2

  0

  Bootować znaczy uruchamiać zwyczajowo F12, dla HP/Compaq F9, czasami F2.
  Drogi autorze nie jak LiveCD z Linuxem tylko to jest GNU/Linux, dosłownie Android to system bazujący na jądrze Linux, bo Linux to jądro systemu, podstawa i błędne jest pisanie "jak Linux", prawidłowo powinno pisać się GNU/Linux, od projektu GNU , GNUStep, oraz jądra Linux. Ponieważ Red Hat to nie to samo co Ubuntu, są naprawdę ogromne różnice. Project GNU wywodzi się z Homebrew Computer Club, jak i firma Apple i system BSD i jego pochodna Mac OS X. Pozdrawiam Łukasz Józwiak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX