Gadżet dnia - glukometr na USB

Dzisiejszym gadżetem dnia zostaje bezapelacyjnie glukometr Contour Deluxe Bayera. Jego wyjątkowość polega na możliwości przechowywania nawet dwóch tysięcy wyników pomiarów cukru, które następnie można w prosty sposób przenieść do pamięci komputer.

Tego typu rozwiązanie znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie z chorobą. Kiedy regularne pomiary cukru stają się podstawą monitorowania własnego zdrowia życie wydaje się wystarczająco uciążliwe. Dotychczas dodatkowy problem stanowiła konieczność systematycznego spisywania wyników pomiarów, wraz z konkretną godziną i takimi szczegółami jak - czy został on wykonany przed czy po posiłku.

Zapisywane na osobnych kartkach mogą się gubić, a żeby prowadzić rzetelny dziennik, konieczne jest silne postanowienie lub sporo samozaparcia i wożenie ze sobą notatnika. Dzięki nowemu glukometrowi Bayera badanie może się właściwie skończyć na etapie "pomiaru". Urządzenie samo zmagazynuje wynik, nie wymagając od chorego dalszych czynności.

Niemal w każdej chwili, zapisane wyniki można przerzucić do pamięci komputera za pomocą wtyczki USB. Sam glukometr, zresztą przypomina większy pendrive. Funkcjonalność nie została więc dodana kosztem przenośności urządzenia. Jeśli użytkownik zainstaluje w komputerze aplikację Glucofacts dane z miernika automatycznie uzupełnią tabelkę i wskażą anormalne wyniki.

Glukometr kosztuje 25 funtów i dostępny jest poprzez sklep internetowy Bayera.

 

[via Bayer]

Łukasz Cichy

Więcej o:
Komentarze (1)
Gadżet dnia - glukometr na USB
Zaloguj się
  • stefan24081946

    0

    Od połowy grudnia ubiegłego roku posługuję się w/w glukometrem.Moje uwagi to: brak możliwości poslugiwania się jednostkami dużymi lub małymi ( wszystkie glukometry z jakimi się spotykałej taką możliwość mają - stąd uwaga przy kupnie).Ponadto nie ma możliwości podawania średnich np. 60 dniowych i td. - tę umiejętność posiadają prawwie wszystkie glukometry.Program komputerowy najnowszej generacji jakkolwiek ładnie prezentujący się nie jest dostowany do Contoura USB tylko Linka.
    Ponadto glukometr nie ma możliwości kasowania wyników będących ewdentnym błędem ( tak samo w programie ).Zaletą jest estetyczne wykonanie, ładna grafika i współpraca z komputerem. Na dzień dzisiejszy paski współpracujące z Contourem USB są takie same jak do Contoura LINK nie są refundowane przez NFZ. Warto dodać rzecz chyba najważniejszą: glukometr jest tak zbudowany, że idąc do przychodni, podaję go lekarzowi, on go podłącza do swojego komputera i czyta historię moich pomiarów, kilka analiż, średnie tygodniowe, miesięczne itp. istotne odchylenia od norm, licza tych odchyleń mierzona wariancjami itp.Postępując tak wywołałem małe zamieszanie i zdziwienie - okazało się że papiery, książeczki są lepsze. Kończąc - Polska to nie Ameryka, ale glukometr firmy Bayer to istotnie fajny bajer.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX