Certyfikowane pokrowce niszczą iPhone'y

Ledwie ucichła medialna awantura o tracenie zasięgu przez iPhone 4, na horyzoncie pojawiła się następna utajona wada tego telefonu.

Apple wycofało właśnie ze swoich sklepów wszystkie nasuwane na iPhone 4 pokrowce i akcesoria. Prawdopododobnym powodem tego zarządzenia jest duża liczba zgłoszonych uszkodzeń tylnych ścianek iPhone 4 przez zanieczyszczenia dostające się pomiędzy telefon i nasuwany pokrowiec.

Plotki mówią, że Apple testuje teraz testuje wszystkie nasuwane akcesoria, zanim wprowadzi je ponownie do sklepów. Aby móc sprzedawać swoje produkty w AppleStore, producenci muszą wykupić prawa do używania znaku "Made for iPhone" i oddawać Apple część zysków z każdego sprzedanego egzemplarza, dlatego też wycofanie pokrowców z 317 AppleStore'ów pomniejsza zyski i Apple i producentów akcesoriów w nadchodzącym sezonie zakupowym.

W odróżnieniu od ekranu wykonanego z wzmacnianego szkła, tylna ścianka telefonu nie jest super odporna na rzeczywistość, raporty niezależnych firm pokazały już, że iPhone 4 ulega uszkodzeniom częściej niż poprzednie modele.

[Na podstawie gdgt via Cult of Mac via Ars Technica]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o:
Komentarze (1)
Certyfikowane pokrowce niszczą iPhone'y
Zaloguj się
  • pawlik1989asd

    0

    Hehe .. .Ostatnio naprawiłem swojego IP4 , którego przejechałem - Nie działa tak jak powinien, ale żyje :D Dobrze że go miałem w pokrowcu (megabite.pl/pl/pokrowce-pionowe-typu-portfel-prestiz/1593-kabura-forcell-prestige-ipho-4g-pionowa-grafit.html) Dobrze ochronił on przód i tył ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX