Co może o Tobie powiedzieć Twoja komórka?

Korzystając z telefonów komórkowych, każdego dnia zostawiamy za sobą niewidzialny ślad. Jeśli spojrzy się na niego z odpowiedniej odległości, wszystko widać jak na dłoni.

Malte Spitz, polityk niemieckich Zielonych. postanowił udostępnić wszystkim dane, jakie zostały zebrane na jego temat przez Deutsche Telekom, operatora komórkowego z którym podpisał umowę. Ironią jest fakt, że aby uzyskać dostęp do tych danych, musiał złożyć pozew przeciwko DT.

Liczący 35 tysięcy linijek w exelu dokument został udostępniony w sieci, jednakże nie to jest najciekawsze. Spitz we współpracy z Zeit Online opracował te dane w formie prezentacji, dzięki której można dokładnie prześledzić, co polityk przez ostatnie pół roku porabiał. Gdzie się przemieszczał, gdzie przebywał, gdzie spał. Wszystko na podstawie danych zbieranych przez operatora.

Źródło: Zeit Online

K.H.

Więcej o:
Komentarze (2)
Co może o Tobie powiedzieć Twoja komórka?
Zaloguj się
  • kamil.marek

    0

    solardragon, nie rozumiesz, chodzi o to, że Herr Spitz chciał pokazać, jakie dane gromadzi o nim firma telekomunikacyjna, a nie popisać się prezentacją

  • solardragon

    0

    fajne ale to nic nowego - statystyka równań liniowych, proste zestawienia + prezentacja geograficzna. Do zrobienia w kilkanaście dni bez pośpiechu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX