Śmiałe prognozy dla rynku aplikacji mobilnych

To dopiero początek tryumfu niewielkich ściąganych aplikacji, mówią analitycy.

ABI Research szacuje, że rynek aplikacji na smartfony, tablety i urządzenia mobilne dobije w 2016 roku do 44 miliardów ściągniętych aplikacji.

Jeśli prognoza jest prawdziwa oznacza to, że HTML5 i programowanie dla sieci nie zdołają zagrozić natywnym aplikacjom.

Ostatnie dane od sprzedawców wskazują, że łączna liczba aplikacji wynosi jak na razie 15-16 miliardów - dwa największe źródła to oczywiście App Store Apple'a i Android Market Google'a. Apple ogłosił w styczniu, że jego sklep przekroczył 10 miliardów ściągnięć, zaś Google pochwalił się szacunkami, że użytkownicy Androida ściągnęli około 4,2 miliarda. Imponujący wynik jak na około 3 lata istnienia obydwu usług. W App Store jest około 350 tysięcy aplikacji, w Android Market - 330 tysięcy. Dużo mniejsi gracze to Nokia OVI Store (54 tys.), RIM App World (16 tys.) i Windows Marketplace (15 tys. aplikacji).

[VentureBeat]

Więcej o:
Komentarze (2)
Śmiałe prognozy dla rynku aplikacji mobilnych
Zaloguj się
 • na100procent

  0

  15mld aplikacji? kazdy łobywatel ziemmi napisał po 3?

 • netpluss

  0

  Po sukcesie Apple kazdy chce budowac swojego wertykala, czyli system plus uslugi plus sklep z aplikacjami. Tylko kwestia czasu jest, gdy zaczna pojawiac sie rozwiazania - komercyjne, bo w linuksie mozna juz od lat korzystac z repozytoriow - pozwalajace na kupowanie i instalowanie aplikacji dla Windows. Wlasciwie to pierwsze sklepy sa juz gotowe, w tym AppUp Intela ( netpozytywny.pl/oprogramowanie/180-intel-appup-sklep-dla-netbookow - aplikacje dla netbookow pod Windows i MeeGo) czy specjalna nakladka - interfejs dotykowy dla tabletow i komputerow all-in-one od ExoPC ( netpozytywny.pl/oprogramowanie/384-exopc-nowa-nadzieja-tabletow-z-windows-7 ), ktora nie tylko kosmicznie ulatwia korzystanie ze sprzetu, ale takze wprowadza wlasny sklep z aplikacjami, w ktorym jest juz ponad dwa tysiece programow.

  Model biznesowy sie sprawdzil i Apple ma na konice miliardy dolarow wolnych srodkow, wiec bedzie wielu chetnych do uszczkniecia tortu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX