Chwile, które łączą: T-Mobile wchodzi na polski rynek 5 czerwca

5 czerwca oficjalnie na polski rynek wejdzie operator komórkowy T-Mobile.

Już piątego czerwca rozpocznie się proces zmieniania marki Era w T-Mobile. Ta druga, ostatecznie - w ciągu kilku miesięcy - zastąpi dobrze znaną markę, która dla końcowego odbiorcy w zasadzie "zniknie" z rynku. Jak poinformowano na konferencji prasowej, zmiana wizerunku odbędzie się pod hasłem "Chwile, które łączą". Jest to rodzima wersja globalnego hasła reklamowego Deutsche Telekom - "Life is for Sharing". Na start zapowiadane są następujące atrakcje:

 • roaming w cenach połączeń krajowych (pod nazwą "Wszędzie rozmawiaj")
 • transmisja danych w roamingu najtańsza z wszystkich sieci
 • nielimitowane połączenia wewnątrz sieci w Polsce i za granica

Punkty te warto rozwinąć. Jak powiedziano na konferencji, wewnątrz sieci T-Mobile, będziemy mogli rozmawiać z każdym jej użytkownikiem dzięki nielimitowanym połączeniom, które dostępne będą w ramach stałej opłaty (abonamentu). Rozmowy obejmą również - nie licząc wschodniej Europy - teren Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. W przypadku Internetu atrakcyjna ma być nie tylko jego cena, ale i sposób korzystania z niego. W roamingu, po wyczerpaniu limitu danych, nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Zamiast tego operator poinformuje nas o tym fakcie dając nam możliwość zrobienia dwóch rzeczy - wybrania kolejnego pakietu lub korzystania z Internetu z prędkością oferowaną w standardzie Edge.

W chwili oficjalnego wprowadzenia zmian uruchomiona zostanie nowa strona internetowa www.t-mobile.pl, na którą zostaniemy automatycznie przekierowani, jeśli w przeglądarce internetowej wpiszemy adres www.era.pl. Na nowej witrynie pojawią się oczywiście wszystkie informacje potrzebne klientom Ery/T-Mobile.

"Wraz z nową na polskim rynku, międzynarodową marką T-Mobile, wprowadzamy jej globalne wartości: prostota, kompetencje i innowacyjność. Będą one przyświecać wszystkim naszym działaniom i wprowadzanym, nowym ofertom. Natomiast w naszym podejściu nie zmieni się to, co zawsze było naszą najmocniejszą stroną: jakość, obsługa klienta i profesjonalizm pracowników" - powiedział prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej, Miroslav Rakowski.

Nie wiadomo na razie, jak będą kształtować się ceny. Te informacje zostaną opublikowane w pierwszym tygodniu czerwca. Firma podała jednak, że na rynku zostanie marka Tak-Tak oraz rzecz jasna Heyah. Proces rebrandingu trwał będzie kilka miesięcy. 5 czerwca obejmie "330 najważniejszych sklepów". Reszta powinna zostać dostosowana do nowego wizerunku firmy w ciągu kilku tygodni. Przewidywane koszty zmiany wizerunku szacowane są na 100 mln złotych, zdaniem firmy same dochody i zyski pozostaną bez zmian.

Zdaniem operatora, wprowadzenie sieci T-Mobile, nie będzie związane z jakimikolwiek utrudnieniami dla dotychczasowych klientów sieci.

O rebrandingu Ery na T-Mobile mówiło się od dawna, ale dopiero po wyjaśnieniu sporów związanych z tym, kto właściwie jest właścicielem PTC stało się to możliwe. Marka była obecna na polskim rynku telekomunikacyjnym od 1996 roku.

To nie pierwsza tego rodzaju zmiana na naszym rynku - w 2005 roku marka Idea została zastąpiona przez Orange.

Więcej o:
Komentarze (38)
Chwile, które łączą: T-Mobile wchodzi na polski rynek 5 czerwca
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 2 razy 2

  ""Wraz z nową na polskim rynku, międzynarodową marką T-Mobile, wprowadzamy jej globalne wartości: prostota, kompetencje i innowacyjność"

  Czyli Era do tej pory była niekompetentna, skomplikowana i przestarzała :D

  P.s. Transfer kasy, bo inaczej po co robić taki bajzel...?

 • hugow

  Oceniono 1 raz 1

  niewiele się zmieni - a szkoda
  erę mógł przejąć ktoś z zamiarem cięcia stawek... to by była jedyna fajna informacja.
  --
  Serdecznie pozdrawiam i zycze milego dnia :-)
  :):-)

 • runrunaway

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się będzie nazywać teraz TAK TAK ? JA JA ?

 • beznadziejne-konto-w

  Oceniono 1 raz 1

  I będzie festiwal filmowy we Wrocławiu się nazywał T-Mobile Nowe Horyzonty?

 • luni8

  Oceniono 1 raz 1

  Podobne zapewnienia były przy zmianie Idei w Orange i wyszło wielkie G...

 • parazyd

  Oceniono 1 raz 1

  cała Polska czeka z zapartym tchem na to wiekopomne wydarzenie ;-)

 • krawiec6661

  Oceniono 1 raz 1

  Polska strategia marketingowa - nasmrodzić, naoszukiwać, nawysyłać złodziejskich SMSów, dowalić niespodziewane podwyżki osobom na umowie itd. a potem zmienić markę i startowac od nowa. To się sprawdza, bo Polacy mają krótką pamięć i dają się łatwo mamić nowym brandzikiem i pseudo promocjami.

 • maciejzimmer

  Oceniono 1 raz 1

  ja byłem w Idei jak zmieniła się na Orange, z każdym miesiącem było gożej więc już współczuję klientom Ery bo nic dobrego z tego nie będzie. Teraz jestem w Play i jestem naprawdę zadowolony

 • apofix

  0

  Oferta jest bardzo dobra czy rewolucyjna ocenimy po ujawnieniu cen pakietów. Nie wiele się zmieni?? Polecam przeczytać ten artykuł czy inne w necie...

  T-Mobile (ani żaden innych telekom) nie konkuruje z Playem stawką o tych, którzy na telefon chcą przeznaczyć 5 zł rocznie (ważność po doładowaniu 365 dni?) i najlepiej jeśli za to otrzymają jeszcze konsule albo iPhona4. T-Mobile nawet nie patrzy na Playa (w przeciwieństwie do Playa, który zdaje się boi się zmian u innych operatorów jak wody święconej).

  Czy oferta T-Mobile sprawi, że T-Mobile podbije Polskę, na pewno użytkownicy Ery będą zadowoleni. Czy osoby, które chcą dzwonić za 5 zł na rok nie będą ale oni mają innego operatora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX