Elektryczny samochód przejedzie 450 km na jednym ładowaniu?

Niemiecka firma DBM Energy utrzymuje, że udało jej się zaprojektować i wyprodukować litowo-polimerowy akumulator, który zrewolucjonizuje branże elektrycznych samochodów.

Nowa bateria Kolibri jest dużo lżejsza i zajmuje mniej miejsca niż poprzednie kreacje, wykorzystywane obecnie w komercyjnych pojazdach. Aby zaprezentować możliwość nowej jednostki Swen Streubel z DBM Energy wmontował ją w Audi A1 i przejechał samochodem około 450 kilometrów, ładując baterię jednokrotnie przed startem.

Zdaje się, że 450 kilometrów to znacznie więcej niż oczekuje się od niewielkich miejskich samochodów. To jednocześnie dużo więcej niż dostępne obecnie propozycje, czyli 160 km zasięg Nissana Leaf i 70 km Chevroleta Volt.

Przedstawiciel DBM Energy stwierdził, że produkcja samochodu z baterią elektryczną nie powinna przewyższyć kosztu wytworzenia zasilanego benzyną odpowiednika.

Więcej o:
Komentarze (3)
Elektryczny samochód przejedzie 450 km na jednym ładowaniu?
Zaloguj się
 • swiadomy-czlowiek

  0

  ps. będzie podatek za promienie słoneczne ;P

 • swiadomy-czlowiek

  0

  Jak będziesz ładował taki samochód w domu za pomocą solarów i jeździł bez tankowania, ciekawe skąd państwo wezmie kase ? Bo dzisiaj z 5 zł 2.5 to na podatek.

 • monikaa221

  0

  no ciągły rozwój ogniw w tym akumulatorów, które mają napędzać elektryczne autka jest dynamiczny 450 km to już coś. Jeszcze www.mrt.pl/eportal/index.php?file=News&op=index_comment&news_id=928 dodajmy, że amerykańska firma Intel rozwija swoje procesory które będą z pewnością codziennością w takich samochodach i wszystko jasne :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX