Przyszłość w natarciu: E-książka z e-stronicami zapisanymi e-tuszem

Słysząc o całej książce zapisanej na jednej kartce myślimy: studenci Politechniki zabrali się przygotowywanie ściągawek. Nic bardziej mylnego. Chodzi o technologię eInk i czytniki eBooków.

Po latach niepowodzeń i problemów firma Polymer Vision oświadczyła, że opracowywany przez nią elastyczny, monochromatyczny wyświetlacz SVGA o przekątnej 6 cali przeszedł właśnie rygorystyczny test nawijania i odwijania z wałka o średnicy 6mm.

Wyświetlacz został poddany ponad 25 tysiącom cykli i jak zapewnili producenci, nadal pozostawał funkcjonalny.

Zdaje się, że elektroniczna książka z elektronicznymi stronami zapisanymi elektronicznym tuszem jest bliżej niż mogłoby się wydawać. Brakuje już tylko emiterów zapachu świeżego papieru.

Więcej o:
Komentarze (5)
Przyszłość w natarciu: E-książka z e-stronicami zapisanymi e-tuszem
Zaloguj się
 • lichttrager

  Oceniono 1 raz 1

  netplus napisał: O ile jeszcze bedzie zapotrzebowanie na czytniki e-bookow, bo w tej chwili z rynku wypieraja je o wiele bardziej funkcjonalne tablety.

  Każdy, kto korzystał z dobrego czytnika z epapierem np. kindle nie weźmie do czytania tableta. Wiem co mówię bo używam jednego i drugiego. Na tablecie da się oczywiście czytać ale epapier to naprawdę przyjemność dla oka. Jak się jeszcze doda że nawet przy intensywnym czytaniu ładuje się taki czytnik max. 1 raz w miesiącu to nie ma o czym mówić.

  inżynier wojtek gdyby miał kindle to by wiedział, że 1. z internetu można korzystać ale jest to szczególny rodzaj masochizmu 2. w kindle nie da się rozszerzyć pamięci ale faktycznie to co jest to wystarcza bo ten czytnik jest naprawdę tylko i wyłącznie do czytania eksiążek i do niczego więcej.

  Są czytniki z epapierem np. prestigio ma taki czytnik (nie tablet), które mają bardziej rozbudowane funkcje dodatkowe niż kindle. Mają np. lepszy odtwarzacz mp3 ale jest to tylko pic na wodę. Epapier w specyficzny sposób zmienia strony i nie nadaje się do zastosowań przeznaczonych dla normalnych wyświetlaczy. Za to IMHO swoją podstawową funkcję spełnia o wiele lepiej niż jakikolwiek inny wyświetlacz.

 • sergiusz

  0

  Jak to brakuje emiterów zapachu świeżego papieru? smellofbooks.com/

 • inzynierwojtek

  Oceniono 2 razy 0

  Czytnik Kindle z Amazon.com doskonale nadaje sie do Internetu i do najrozniejszych gier. Mam na nim takze okolo 200 ksiazek a jest miejsce na kilka tysiecy. Mozna rowniez zwiekszyc pamiec ale po co?

 • dydelf1973

  0

  "nadal pozostawał funkcjonalny". Pomijając już poprawność językową... dodali może w jakim stopniu? W stosunku do takiego, który testu nawijania na wałek nawet nie rozpoczął. Bo powiedziane jest tylko, że test wałka wyświetlacz przeszedł. No i że pozostawał funkcjonalny. Ale jakoś dziwnie nie widzę napisane jak bardzo... W końcu funkcjonalność na poziomie 10% też może być uznana za dobrą o ile próg przejścia testu był ustawiony na 5%.

 • netpluss

  Oceniono 2 razy -2

  Minie najmniej piec lat, zanim zacznie sie wspominac o praktycznym wykorzystaniu. O ile jeszcze bedzie zapotrzebowanie na czytniki e-bookow, bo w tej chwili z rynku wypieraja je o wiele bardziej funkcjonalne tablety, ktore moga sluzyc nie tylko do lektury ksiazek, ale i do przegladnia Internetu, o multimediach i grach nie wspominajac.

  Juz teraz dostepne sa tablety z dostepem do darmowych e-bookow (na przyklad Prestigio MultiPad, na ktory mozna sciagnac ponad 300 tytulow: netpozytywny.pl/do-torby/392-prestigio-multipad-7100-grajaca-biblioteka ) - fakt, ze w wiekszosci to klasyka i lektury szkolne, ale wygryza to z rynku tradycyjne, jednozadaniowe czytniki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX