Nowe laptopy HP z układem Beats Audio zyskują naprawdę mocne tupnięcie

Laptop to odchudzona wersja komputera stacjonarnego. Niestety, aby upchnąć w stosunkowo niewielkiej obudowie taką masę urządzeń trzeba pójść na pewne kompromisy... Na szczęście nie wszyscy zgadzają się na ustępstwa.

HP zaprezentowało nowe serie znanych komputerów przenośnych Pavilion dv6, dv7 oraz zazdrośnie dopracowany model Envy14. Wszystkie wyposażone w niespotykany w innych laptopach układ dźwiękowy Beats Audio. Został on opracowany we współpracy ze znaną z produkcji DJ-skich słuchawek firmą Beats, której twarzą jest znany w niektórych środowiskach Dr Dre.

O wyjątkowości współpracy świadczyć może fakt, że komputery wzbogacone zostały o zupełnie oddzielną od innych podzespołów płytkę, na której znalazły się rzeczony obwody i procesor dźwięku odpowiedzialny za wszelkie efekty audio - Beats Audio. To jednak nie wszystko. Jeśli wierzyć producentowi, HP postanowiło pójść krok dalej i prześledzić całą ścieżkę, którą wewnątrz obudowy komputera pokonuje sygnał audio. Po co? Aby usunąć z jego drogi wszelkie elementy które mogłyby negatywnie wpłynąć na wyjściową jakość dźwięku. Idąc za ciosem, nawet gniazdo jack 3,5mm w całości odlano z plastikowej masy, pozostawiając wyłącznie metalowe styki stereo.

Producent obiecuje, że dzięki temu gruntownemu zabiegowi sygnał wygenerowany przy pomocy wydzielonego procesora dźwięku niemal bez strat przedostaje się zarówno do gniazda słuchawkowego (a zatem i do słuchawek) jak i do wbudowanych głośników wysokiej klasy. Tych ostatnich naliczyliśmy aż cztery (para z przodu i para przed matrycą) w modelu dv6 i tyleż samo plus dodatkowy, wielodrożny głośnik niskotonowy w przypadku rodziny dv7.

Jeśli chodzi o podstawową specyfikację laptopów, HP zapewniło, że wewnątrz komputerów znajdą się wszelkie konieczne podzespoły w kilku konfiguracjach. Z pewnością ujrzymy tam jednak standardowy wachlarz komponentów - procesory Intela z rodziny iCore, oraz wydzielone karty graficzne Nvidii, port USB 3.0 oraz komplet złącz bezprzewodowych, łącznie z WiFi/n.

Oprócz tego, potencjalni konsumenci, jak obiecuje HP znajdą w nowej serii komputerów także kilka innych, autorskich technologii HP uprzyjemniających użytkowanie. Jedną z nich jest Cool Sense. Jeśli funkcja będzie aktywna laptop posłuży się zamontowanymi wewnątrz superczułymi żyroskopami aby ustalić, czy znajduje się na biurku czy na kolanach. Odpowiednio do wyniku analizy dostosuje emisję ciepła - mniej gorącego powietrza, na kolanach, kosztem niższej niż zwykle wydajności; kontra maksymalna sprawność oraz nieograniczone niczym wydalanie gorącego powietrza, kiedy stoi na biurku. Ma to uchronić od przykrości zarówno użytkownika jak i komputer.

Mieliśmy okazję przez chwilę przyjrzeć się opisywanym sprzętom i przekonać się, czy Beats Audio rzeczywiście daje w kość. Wynik krótkiego romansu oceniamy pozytywnie i czekamy na możliwość pełniejszego testu.

Od sierpnia 2011 roku na półkach polskich sklepów ma się pojawić zaprojektowany w ścisłej współpracy z Beats Audio laptop HP Envy14 Beats Edition. Muzycznymi ambasadorami marki będzie beat-boxer Blady Kris i DJ Zero, producent muzyczny.

Więcej o:
Komentarze (9)
Nowe laptopy HP z układem Beats Audio zyskują naprawdę mocne tupnięcie
Zaloguj się
 • dx7

  Oceniono 4 razy 2

  Przecież to jakieś lanie wody z tym beats audio. Gdzie tu rewolucja czy innowacyjność? Chyba, że mówimy o kampanii reklamowej - ta faktycznie rozkręcona jest mocno. Sądząc po ilości przymiotników w niej używanych (optymalne, rewolucyjny, niespotykany itp) i braku konkretów co do meritum - to jak zwykle marketingowa ściema.

 • zx_hemi

  Oceniono 2 razy 2

  @ resident_troll

  "Wielodrożny głośnik niskotonowy" oznacza, że gdzieś w obudowie jest membranka z magnesikiem i ceweczką, która w odróżnieniu od standardowych głośników w laptopie ma imponujące 2 cm średnicy i masyw pompowanego przezeń powietrza wydostaje się wielodrożnie przez szczeliny w plastiku. :D

 • resident_troll

  Oceniono 1 raz 1

  Autorze, a cóż to jest za cudo, ów "wielodrożny głośnik niskotonowy"? Jak dla mnie - jest to takie sobie raczej wewnętrznie sprzeczne pojecie...

 • amujunanaf

  0

  "Wielodrożny głośnik niskotonowy" oznacza dwa głośniki w przedniej obudowie . blisko myszki . Pierwszy jest prze czytniku kart pamięci a 2 po drugiej stronie . Wiem ponieważ posiadam takiego laptopa już od 9 miesięcy
  . Kamerka HP TrueVision HD . Znaczek BeatsAudio lewa strona nad ekranem .

 • resident_troll

  0

  @ zx_hemi
  Hehe, dzięki za podpowiedź. Teraz to wydaje się takie oczywiste... ;-)

 • resident_troll

  0

  @sud00
  Zapewne chodziło o dowcipne (?) nawiązanie do nazwy tego modelu (Envy), skądinąd ponoć faktycznie atrakcyjnie zaprojektowanego i starannie wykonanego.

 • sud00

  0

  A co to znaczy „zazdrośnie dopracowany”?

 • netpluss

  0

  Oprocz Beats Audio i CooSense fajnym rozwiazaniem jest jeszcze SmartPass - wykorzystanie czytnika linii papilarnych do uruchamiania zestawow akcji (tutaj pokazane jest to na filmie: netpozytywny.pl/aktualnosci/46-do-plecaka/395-hp-pavilion-dv6-komputer-dla-melomanow ).

  Widac, ze HP wraca do dobrych praktyk i do oferowania jakosci i unikatowych funkcji - co wydaje sie byc jsluszna recepta na zdobycie klientow.

 • damiz74

  Oceniono 2 razy -2

  Kiedyś HP to był dobry sprzęt (laptopy,drukarki) teraz to niestety już porażka jest, nawet Acer ma lepszą jakość za niższą cenę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX