Tak wygląda Windows 8

Windows 8 fot. Microsoft

Windows 8 fot. Microsoft (Windows 8 fot. Microsoft)

Microsoft pokazał swój najnowszy system

Według producenta Windows 8 został właściwie wymyślony od nowa. Ma wyglądać dobrze na małych i wielkich ekranach, działać z ekranem dotykowym i klawiaturą. Duży wpływ na jego wygląd miał interfejs użytkownika Metro stosowany w Windows Phone - widać np. charakterystyczne duże przyciski, zwane "live tiles", zawierające powiadomienia i podgląd zawartości aplikacji.

Oczywiste jest, że system będzie bardziej przyjazny dla użytkowników tabletów. Np. Internet Explorer 10 został dostosowany do sterowania przy pomocy ekranu dotykowego i posiada sprzętową akcelerację przeglądania stron. W pełni sprawny jest też multitasking - można uruchomić dwie aplikacje obok siebie, dopasowując ich rozmiar.

[SlashGear]

Komentarze (4)
Tak wygląda Windows 8
Zaloguj się
 • angelika_20

  0

  Już nie mogę się doczekać.
  Design świetnie sprawdza się na moim Windows Phone.
  Windows 7 używam na tablet pc - uaktualnienie do Windows 8 to będzie skok jakościowy.

  Linux, Chrome OS - zostaną w tyle jako systemy do wyświetlania tapet.
  Mac OS - system do wyświetlania tapet i obecnie z dodatkiem Mac Defender - do ge..go porno.

 • kamworks

  0

  jak zobaczę RC to uwierzę. póki co to bajki są dla geeków.

 • tnt999

  0

  Jeśli Microsoft wywiąże się z obietnic tak jak zawsze to androidy mogą spac spokojnie :D

 • labidola

  0

  Powiem krótko - zawsze byłem alergicznie usposobionym użytkownikiem windowsów i z wielkim bólem musiałem przed laty pogodzić się z tym, że nie mam alternatywy.
  Ale to, co win obecnie szykuje, to PRAWDZIWY, rasowy system operacyjny, a nie jakiś żabi skrzek puszczający bańki na obecnych mobilach. Zaślepieni obrońcy różnych androidów i paranoidów, już dziś powinni stopniowo się oswajać z nadchodzącą rzeczywistością, jak i ja musiałem onegdaj. Dajcie sobie spokój z tymi przejściowkami. Powiem więcej, jeśli win wywiąże się ze składanych obietnic, to nawet dzisiejsza wytwórnia okaleczonych jabłek powróci do dawnej roli eleganckej gadżetowni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje