Tak wygląda Windows 8

Windows 8 fot. Microsoft

Windows 8 fot. Microsoft (Windows 8 fot. Microsoft)

Microsoft pokazał swój najnowszy system

Według producenta Windows 8 został właściwie wymyślony od nowa. Ma wyglądać dobrze na małych i wielkich ekranach, działać z ekranem dotykowym i klawiaturą. Duży wpływ na jego wygląd miał interfejs użytkownika Metro stosowany w Windows Phone - widać np. charakterystyczne duże przyciski, zwane "live tiles", zawierające powiadomienia i podgląd zawartości aplikacji.

Oczywiste jest, że system będzie bardziej przyjazny dla użytkowników tabletów. Np. Internet Explorer 10 został dostosowany do sterowania przy pomocy ekranu dotykowego i posiada sprzętową akcelerację przeglądania stron. W pełni sprawny jest też multitasking - można uruchomić dwie aplikacje obok siebie, dopasowując ich rozmiar.

[SlashGear]

Komentarze (4)
Tak wygląda Windows 8
Zaloguj się
 • angelika_20

  0

  Już nie mogę się doczekać.
  Design świetnie sprawdza się na moim Windows Phone.
  Windows 7 używam na tablet pc - uaktualnienie do Windows 8 to będzie skok jakościowy.

  Linux, Chrome OS - zostaną w tyle jako systemy do wyświetlania tapet.
  Mac OS - system do wyświetlania tapet i obecnie z dodatkiem Mac Defender - do ge..go porno.

 • 0

  Jeśli Microsoft wywiąże się z obietnic tak jak zawsze to androidy mogą spac spokojnie :D

 • labidola

  0

  Powiem krótko - zawsze byłem alergicznie usposobionym użytkownikiem windowsów i z wielkim bólem musiałem przed laty pogodzić się z tym, że nie mam alternatywy.
  Ale to, co win obecnie szykuje, to PRAWDZIWY, rasowy system operacyjny, a nie jakiś żabi skrzek puszczający bańki na obecnych mobilach. Zaślepieni obrońcy różnych androidów i paranoidów, już dziś powinni stopniowo się oswajać z nadchodzącą rzeczywistością, jak i ja musiałem onegdaj. Dajcie sobie spokój z tymi przejściowkami. Powiem więcej, jeśli win wywiąże się ze składanych obietnic, to nawet dzisiejsza wytwórnia okaleczonych jabłek powróci do dawnej roli eleganckej gadżetowni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX