AMD wreszcie wprowadza na rynek Llano

AMD już od dawna mówiło o chęci wprowadzenia na rynek mikroprocesorów łączących w sobie funkcję tradycyjnych procesorów z kartą graficzną. Dziś firma wreszcie ogłosiła, że zamierza zacząć je sprzedawać. To AMD Fusion-A, znane także jako AMD Llano.

Układy te na jednym chipie łączą do czterech rdzeni z kartą graficzną. Zapewniają wysoką wydajność działania, obsługę grafiki w jakości HD, pełne wsparcie dla bibliotek DirectX 11 oraz prawie jedenaście godzin pracy na baterii. Oczywiście wspierają też takie funkcje jak interfejsy dotykowe czy obsługa wielu ekranów.

AMD Llano trafia już do producentów sprzętu na świecie i na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku powinno pojawić się w sprzedaży w ponad 150 komputerach i notebookach.

[za informacją prasową]

Więcej o:
Komentarze (4)
AMD wreszcie wprowadza na rynek Llano
Zaloguj się
 • pokemontazo

  0

  A ja sobie kupie - taki c2 quad za grosze ...

  Dodatkowo AMD wypuszcza stery pod linuxa wiec i na produkcie z Redmount bedzie mozna zaoszczedzic.

 • gm114

  0

  Wszystko to jak gonitwa psa za własnym ogonem. Obłęd. Wszystko dla kasy za nic.

  To jak jeden z bardzo znanych amerykańskich producentów systemów i programów, który co kilka lat wymusza nabycie nowej wersji swojego systemu i ta każda kolejna nowa wersja jest równie do d**y, jak poprzednie, ale kasę trzeba wykładać prawdziwą.

  To jest bieg w miejscu.

  Jakiż to jest rozwój? Żaden.

  To jest nawet można rzec zastój, bo zamiast zwiększać wydajność, zmniejsza się koszty, właściwie tnie się koszty eksploatacji. Nawet kosztem gwałtownego spadku wydajności.

  Ponadto każdy głupi wie, że wydajność to jedno a podrasowanie cykli pracy procesorów, czy zmiana korelacji z grafiką to drugie.

  Istotą jest wydajność, bo to ona decyduje o rozwoju.

  Co prawda jedna ze znanych firm od lat obiecuje oparcie PC na procesorach graficznych i budowę superkomputerów dla każdego.

  Obiecuje.

  Ale nie zbudowali.

  Rozwój nastąpi w momencie, gdy pojawią się powszechnie dostępne komputery i systemy wieloprocesorowe, które będą energooszczędne.

  Jeszcze kilka lat poczekamy.

  I wtedy.

 • leppek

  0

  Zacznę liczyć ile niezręczności, głupot i byków pojawia sie w "artykułach" gazety.
  "AMD już od dawna mówiło o chęci wprowadzenia na rynek mikroprocesorów łączących w sobie funkcję tradycyjnych procesorów z kartą graficzną." Jak można klepnąć tak niezgrabne i idiotyczne zdanie?! JAK! Po pierwsze AMD mówi o chęci zrobienia czegoś. Bez sensu! Pod drugie "mikroprocesory łączące w sobie funkcje tradycyjnych procesorów z karta graficzną" ujawnia, że koleżanka, która zajmuje się modą dostała fuchę przy technologii. Gazeta.pl = poziom bełkotliwy, beznadziejny, żałosny. Masa błędów, niedomówień, braku stylu, braku sensu. Dość mam tego! Tylko przez ostatnie parę dni sam osobiście wytknąłem WAM z 10 takich błędów. Ktoś czyta opinie użytkowników? Po co - artykuł ma służyć jako pretekst to wyświetlania reklamy, do zapychania "treści". A że jego poziom woła o pomstę do nieba lub mówiąc bardziej bez ogródek jest po prostu gó...any - a kogo to obchodzi? Redaktora? Naczelnego? Wydawcę? A w dupę z błędami, z brakiem sensu i kłamstwami w artykułach. "Redaktory" sobie siedzą, biorą grubą kasę, mają się za mądrali i wszystko wiedzą najlepiej a nie potrafią napisać durnej notki o procesorze! W dziesięciozdaniowym "artykule" piszą więcej bzdur niż przeciętny uczeń gimnazjum w całym wypracowaniu. Kiedy do was dotrze w gazecie.pl, że na 100 artykułów 75 ma błędy!??!?!?!?!?!

 • 4mak

  0

  Jeśli wczytać się w tę notatkę, to AMD zamierza sprzedać 150 sztuk tego procesora...
  Limitowana seria, jak jakieś Ferrari.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX