Firefox 5 już do pobrania

Na serwerach Fundacji Mozilla udostępniona została piąta wersja przeglądarki Mozilla Firefox. Według oficjalnego planu przeglądarka miała trafić do sieci za dwa dni.

W nowej wersji przeglądarki ułatwione będzie korzystanie z opcji wyłączenia śledzenia Do-not-track, oraz ulepszenia animacji realizowanej w CSS, języku opisu wyglądu stron internetowych. Poprawiona została też integracja z systemową korektą językową.

To pierwsza wersja Firefoxa po zmianie sposobu tworzenia nowych wersji, teraz kolejne wersje przeglądarki pojawiać się będą co około 2 miesiące. Firefox 6 - w sierpniu.

Piątą wersję "ognistego lisa" można pobrać z serwera projektu. Nie ma jeszcze polskiej wersji językowej.

Komentarze (21)
Firefox 5 już do pobrania
Zaloguj się
 • turbo-liberal

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz taka moda - sranie numerkami. Zrobią byle pierdołę, której mało kto będzie używał, i jeb - nowy numerek. A jeszcze nowszy - za 2 tygodnie :)

 • Oceniono 1 raz 1

  psychospy, a gdzie się tak śpieszysz, że jedna sekunda dłużej Ci robi różnicę?

 • anonymously

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma polskiej wersji, czy może autor nie zadał sobie tyle trudu, żeby ją znaleźć?

 • validrong

  Oceniono 5 razy 1

  Nie chcę marudzić, ale wolałem jak FF był wydawany z nowym numerem co ok. rok, ale zawierał większą ilość nowinek (tzn. dodanych do Firefoxa, nie obchodzi mnie, czy wzięte z Opery, Safari, Chrome czy NN - durni fanboje), niż co 2-3 miesiące z byle czym. Śmierdzi mi to jak Final Fantasy - taki sam skrót i to drugie po 13 części stało się syfem.

 • masonizyd

  0

  pozdrowienia dla redakcji, piszę ten tekst używając firefox 5 w wersji polskiej ;)

 • jack.shaftoe

  Oceniono 2 razy 0

  Jak czytam to marudzenie o powolności FF, to mam wrażenie, że wszyscy tu korzystają z jakiś przedpotopowych maszyn. Na moim systemie (Debian+KDE4.6) FF uruchamia się tak samo szybko, jak Chromium - czyli natychmiast (~0,5s). Nie widzę żadnej różnicy, ale też i żadnych spowolnień w przypadku obu przeglądarek.

 • pimpek.corp

  Oceniono 2 razy 0

  Raczej "płonący lis". Jakiś sadysta wymyślił tę nazwę.

 • Oceniono 2 razy 0

  kto w ogóle korzysta z tego zasobożernego i nie tak szybkiego g?

 • pokropka

  0

  Jest szybszy, nie zawiesza się jak poprzednia wersja. Ale nie wali na kolana. Wiele rozszerzeń jest niekompatybilnych z tą wersją i to bardzo utrudnia mi pracę. Wgrałam ją, ale wracam do poprzedniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX