USA tworzy środowisko testowe, by przygotować się do cyberwojny

Rząd USA testuje projekt "Internetu w mikro skali", czyli środowiska, w którym można sprawdzać projekty mające odpowiadać za bezpieczeństwo kraju.

Serwis BBC podaje, że w tworzenie "mikro-Sieci" zaangażowało się już kilka organizacji, między innymi John Hopkins University  czy Lockheed Martin. System ma być środowiskiem, w którym przeprowadzane będą symulacje cyberataków (zarówno jeśli chodzi o ataki wrogich państw, jak i te pochodzące z wewnątrz USA). Całkowity koszt projektu szacuje się na pół miliarda dolarów.

Więcej o:
Komentarze (3)
USA tworzy środowisko testowe, by przygotować się do cyberwojny
Zaloguj się
 • artur.pianko

  Oceniono 1 raz 1

  @myslacy 45. Pomagac biednym trzeba. Ale sprawy zwiazane z cybernetycznym bezpieczenstwem sa tak samo wazne jak bezpieczenstwo na ulicy. W Polsce jeszcze internet nie jest tak rozwinienty. Oczywiscie Internet w Polsce sie rozwija, ale nie jest jeszcze tak jak w USA. Dzisiaj w USA, Internet jest bardziej rowinientym medium niz telewizja. Wraz z rozwojem Internetu rozwinela sie cyber przestepczosc. Wiec, Rzad Amerykanski jest zmuszony dbac o bezpieczenstwo swoich obywateli w sieci.

  A ja zapraszam na bezpieczne zakupy w USA, przez Internet.

  www.zaoceanem.com

 • dobryczlowiek123

  Oceniono 1 raz 1

  Powinienes miec bracie nik"myslacy inaczej 46"
  Straty amerykanow z powodu atakow hakerskich ida w setki bilionow dolarow a wiec zapobieganie im jest priorytetem rzadu i koncernow zbrojeniowych.Zatem drobna kwota pol biliona jest jak zakup mydla aby umyc brudne rece.

 • myslacy45

  Oceniono 2 razy 0

  Cyber wojna amerykanie do końca zidiocieli. Ich koniec jest bliski jak każdego głupca. Biliony na wojny wydają zamiast pomagać biednym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX