Jak będzie wyglądał świat w roku 2050? Amerykanie mówią

Świat za 50 lat

Świat za 50 lat (fot. Geeks are Sexy)

Serwis Geeks Are Sexy zagregował dane dotyczące amerykańskich wyobrażeń na temat wyglądu świata za 40 lat. Jak się okazuje rok 2050 spełni wszystkie nasze marzenia i lęki.

Prawie 60% uważa, że w perspektywie następnych 40 lat wybuchnie trzecia wojna światowa, zostanie wynaleziony lek na raka, sztuczne kończyny sprawniejsze niż naturalne i wiele, wiele więcej.

Świat za 50 lat

Dane pochodzą z Pew Research i Smithsonian Magazine.

Komentarze (4)
Jak będzie wyglądał świat w roku 2050? Amerykanie mówią
Zaloguj się
 • r.a.s

  Oceniono 2 razy 0

  Jak to powiedział Einstein

  Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.

 • kynareth5

  0

  Kluczem do zrozumienia przyszłości jest zauważenie, jak pisze asteroida2 jak istotny jest rozwój technologii informacyjnych , w tym komputerów. Podwajanie mocy obliczeniowej co rok czasu, daje 2^10 =1024, czyli tysiąckrotne zwiększenie mocy przez 10 lat, po 20 : milion, 30: miliard, po 40 bilion, po 50: biliard(!!), czyli milion miliardów razy więcej mocy obliczeniowej za tą samą cenę.

  Aktualnie medycyna staje się coraz bardziej związana z technologią informacyjną i komputerami, ogromny postęp da się przez to we znaki także w tej dziedzinie. Wszystkie aktualne problemów można rozwiązać technologią. Przykładowo wydajność ogniw fotowoltaicznych podwaja się co 2,5 roku. To oznacza, że za 50 lat większość energii będzie mogła pochodzić ze źrodła odnawialnego. Z kolei nanomaszyny zrewolucjonizują wszystko i jeszcze więcej....zależy jak się je wykorzysta

 • asteroida2

  0

  W 2050 roku komputery będą miliard razy wydajniejsze, niż dzisiaj.

  Czy przeciętny człowiek potrafi uwzględnić taką zmianę w technologii? Wiele dzisiejszych problemów może w międzyczasie zostać rozwiązane: opracowywanie leków na życzenie, indywidualnie dla każdego pacjenta, stworzenie tanich i efektywnych ogniw słonecznych, które zaspokoją potrzeby energetyczne całego świata, zautomatyzowana segregacja i przetworzenie wszystkich śmieci, które kiedykolwiek wyprodukowała nasza cywilizacja, pokonanie powszechnych chorób, zapewnienie wszędzie na świecie czystej wody, żywności i dostępu do edukacji itd.

  To wszystko może wyniknąć wyłącznie z rozwoju informatyki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje