Szybki mobilny Internet już w Warszawie i Gdańsku. Wkrótce kolejne miasta

Firma Orange poinformowała o poszerzeniu oferty dostępu do szybkiego, mobilnego Internetu w technologii HSPA+ DC.
Technologia HSPA+ Dual Carrier polega na jednoczesnym wykorzystaniu dwóch kanałów transmisji o szerokości pasma 5 MHz, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie transferu o prędkości do 42 Mbps przy pobieraniu danych przez użytkownika. To kilkakrotnie szybciej niż w przypadku używanej wcześniej technologii HSPA 7.2

Mieszkańcy Warszawy i Gdańska już od 1. lipca mogą skorzystać z Internetu w technologii HSPA+ DC. W najbliższych dniach z tej samej technologii skorzystają mieszkańcy Bydgoszczy, Białegostoku, Lublina, Łodzi, Torunia i Częstochowy. Do końca miesiąca w zasięgu technologii znajdzie się także całe Trójmiasto. Orange zapowiada też, że do końca roku usługa zostanie udostępniona w Koszalinie, Elblągu, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim, Suwałkach, Płocku, Radomiu, Zielonej Górze, Kaliszu, Kielcach, Tarnowie, Wałbrzychu, Rzeszowie i Bielsku-Białej. Do grudnia tego roku zasięg HSPA+ DC powinien objąć 60% populacji Polski.

Aby skorzystać z tej technologii, trzeba jednak posiadać odpowiedni modem. W sieci Orange jest nim chociażby Huawei E372. Z HSPA+ DC skorzystają użytkownicy Orange Free, Business Everywhere i Orange Free na kartę, niezależnie od wykupionej usługi.

Więcej o:
Komentarze (15)
Szybki mobilny Internet już w Warszawie i Gdańsku. Wkrótce kolejne miasta
Zaloguj się
 • tuad27

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba chwileczkę poczekać na Solorza i jego LTE w Plusie !!! Orange mięknie !

 • lady_ela

  Oceniono 1 raz 1

  Mam taki modem i przy logowaniu pokazuje że predkosc wynosi 7.2 Mb/s. a często nawet 232 kB/s. Przydownloadzie osiągnięcie ponad 200 kB/s to juz sukces. Tak że cała ta reklama Orange to zwykła bujda.

 • watashi79

  Oceniono 1 raz 1

  nie lepiej inwestować w LTE zamiast w mierne półśrodki?

 • erasms55

  0

  za 40 zł mam ponad 6 GB, nic tańszego od Orange nie znalazłem.
  Niestety, zasięg tradycyjnego EDGE jest niezły, ale HDPA słaby. Już na obrzeżach Krakowa przy autostradzie A4 w budynku zasięgu HDPA brak.

 • kerkopithekion

  0

  artykuł sponsorowany
  ja w każdym razie znajdę się w tych 40 procentach poza orange, nie odpowiada mi ta sieć

 • lodzermensz1

  0

  @netpluss
  Wspaniale!
  Tylko dlaczego w środku Łodzi niknie mi zasięg?
  Dlaczego parę kilometrów za Łodzią nie mam już zasięgu wcale?
  Porównując do znajomych mających telefony w innych sieciach, wychodzi mi, że Orange to najgorsza oferta jeśli chodzi o zasięg.

 • excellenz

  0

  Od razu widać, że Orange Polska jest powiązane kapitałowo z TP S.A. Kolesiostwo i kumoterstwo widoczne na każdym kroku. Ch... z Krakowem, Wrocławiem, Poznaniem czy największą w Polsce aglomeracją śląską. Ważne, żeby szybki internet był dostępny w Płocku, Suwałkach, Kaliszu i Częstochowie, tudzież Koszalinie i Wałbrzychu. To, że gdzie indziej mieszka więcej ludzi, i więcej ludzi się przemieszcza (ergo komunikuje za pomocą urządzeń mobilnych) jest mało ważne. Ważne są szemrane interesy...

 • saves

  0

  Ja bym chciał w Orange, aby 3 km od centrum Warszawy był normalny zasięg, nie przerywało rozmowy i nie wylogowywało karty. Reklamacje na nic. Co najśmieszniejsze przyznają, że jest problem i przepraszają, że nic nie mogą zrobić. Mają nadzieję, że wykażę zrozumienie. Z jakością wrócili do epoki Centertela i "cegły". PS. Nie jest to wina aparatu. W domu są trzy komórki i wszystkie tak działają.

 • wymagany_login

  0

  A widział ktoś te 7 Mbit w HSPA na własne oczy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX