AMD i najszybsza mobilna karta graficzna Radeon HD 6990M

Ciągła rywalizacja na polu kart graficznych rzadko nas zawodzi. Co kilka miesięcy odgwizdujemy rekord wydajności, aby chwilę później zastąpić go kolejnym. Dziś na podium staje nowa mobilna karta graficzna Radeon HD 6990M.

Produkt AMD ma być szybszy od poprzedniego rekordzisty o całe 25%. Mówimy oczywiście o rozwiązaniach do komputerów przenośnych.

Producent chwali się, że jest to najszybsza jednoukładowa karta graficzna na rynku. AMD zachęca do łączenia dwóch egzemplarzy Radeona HD 6990M za pomocą technologii CrossFireX. Producent twierdzi, że w duecie karta radzi sobie jeszcze lepiej. Wierzymy na słowo.

Oprócz wysokich osiągów AMD obiecuje także wsparcie dla DirectX 11, technologii App Acceleration, wspomagającej odtwarzanie filmów, oraz AMD HD3D, dającego możliwość odtwarzania materiałów w stereoskopowym 3D w wysokiej rozdzielczości.

Na początek, w dwie karty Radeon HD 6990M wyposażony zostanie flagowy laptop Alienware M18x. Komputer, który od kilku tygodni dostępny jest także w wersji z poprzednim "królem wydajności" - zestawem kart Nvidia GTX580M. Eksperci z AMD twierdzą jednak, że HD6990M osiąga lepsze wyniki niż propozycja Nvidii. Aby rozstrzygnąć tę kwestię musimy jednak poczekać na bardziej obiektywne testy.

AMD Radeon HD 6990M:
Prędkość rdzenia: 715 MHz
Moc obliczeniowa: 1.6 TeraFLOPS
Ilość tranzystorów: 1,7 miliarda
Ilość procesorów strumieniowych: 1120
Pamięć: 2GB GDDR5 256bit
Prędkość pamięci: 3600 MHz
Więcej o:
Komentarze (3)
AMD i najszybsza mobilna karta graficzna Radeon HD 6990M
Zaloguj się
 • leppek

  0

  Nie jest to powrot "gimnazjalnego redaktora-potwora-" ale styl troche kiepski. nie mozna odgwizdac niczego, predzec odtrabic sukces. powtorzenia, niezrecznosci.... nie jest tak zle jak poprzednio, ale i tak mierny z polskiego. ludzie to jest GAZETA!!!!

 • itaparica11

  0

  Można napisać rzeczowo i bez błędów-można .
  Obsługuje eyefinity, czyli na wyjściu podaje 3 niezależne sygnały A/V.

 • monoekann

  0

  Jakos nigdy nie lubilem kart radeona.. Nie wiem czemu. Chyba przez problemy z obsluga grafiki pod linuksem jeszcze z czasow fedory 4 i 6...
  ale opisane szczegoly techniczne sa calkiem calkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX