Następny internetowy gang pokazuje, co potrafi

Ledwie zdążyliśmy zapomnieć o szalonych wyczynach grupy LulzSec, na horyzoncie pojawili się ich następcy. Nieznana wcześniej grupa PiraX opublikowała zestaw danych kilkuset wykradzionych kont. Na liście są też hasła z Polski.

W odróżnieniu od danych z LulzSec, które zwykle zawierały parametry kont pocztowych, dokument PiraX zawiera dane kont usługi FTP, służącej do przesyłania plików.

Tego rodzaju lista kont nie pochodzi raczej z włamania, w bazach danych hasła do usług zapisywane są w inny sposób. Najprawdopodobniej dane pochodzą z dzienników pracy serwera pośredniczącego (proxy), albo z wykradzionych z komputerów osobistych aplikacji do obsługi usługi FTP.

Na liście są m.in polskie przedszkola, firmy komputerowe, oraz wydawcy (w tym Agora). Są też konta na serwerach w rosyjskich, węgierskich i białoruskich domenach internetowych. Lista obejmuje około siedem i pół tysiąca kont.

W międzyczasie ożywiło się twitterowe konto LulzSec, w zapowiedziach następne atrakcje.

Więcej o:
Komentarze (3)
Następny internetowy gang pokazuje, co potrafi
Zaloguj się
 • grzemach

  Oceniono 2 razy 0

  kolejne dzieci które odkrywają czym jest DDOS? Ech, oni mają się do hakowania jak Windows do darmowego oprogramowania.

 • aietes

  Oceniono 1 raz -1

  dzieci, czy nie, to są zwykli bandyci lub terroryści, tak powinni zostać potraktowani.

 • grzechu.13

  Oceniono 1 raz -1

  Jestes gópi jak but grzemach. Jak wytłumaczysz w jaki sposób wykradli dane za pomocą DDOS, to dostaniesz nagrode Nobla..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX