Twitter i Flickr malują mapę świata

Eric Fischer skonfrontował dane dotyczące geotagowanych zdjęć na Flickrze i aktywności użytkowników w serwisie Twitter. Z połączenia obu powstała specyficzna mapa świata.

W zasadzie to dwie - Europy; i oddzielnie - USA. Aktywność na Twitterze autor oznaczył kolorem niebieskim. Barwa pomarańczowa to natomiast tagi zdjęć z serwisu Flickr. Im jaśniejsze punkty tym większa aktywność użytkowników.

Co ciekawe, na mapie prezentującej Europę bez problemu można dostrzec Polskę. W rejonie środkowej Europy wyraźnie zarysowuje się linia, oddzielająca obszar o dużej aktywności (po lewej) od tego o zdecydowanie niższej (po prawej). Tę samą linię możemy odnaleźć na mapach geologicznych i politycznych - pokrywa się ona z Odrą i wschodnią granicą Republiki Federalnej Niemiec.

Najjaśniej z terytorium naszego kraju świeci się Śląsk i Podkarpacie, oraz takie miasta jak Warszawa, Poznań, Trójmiasto i Łódź. Najsłabiej teren Pomorza Koszalińskiego.

Mimo iż gołym okiem widać, że aktywność obu usług nie jest w Polsce na najwyższym poziomie, nie mamy się czego wstydzić, zamierają one niemal zupełnie dopiero za naszą wschodnią granicą.

Więcej o:
Komentarze (19)
Twitter i Flickr malują mapę świata
Zaloguj się
 • resez

  Oceniono 5 razy 3

  a to, że są w tych krajach są lokalne wersje językowe tych serwisów a w Polsce nie to pewnie nie ma już znaczenia. żenujący tekst i analiza.

 • miszmasz51

  Oceniono 3 razy 3

  Mentalność typowo marketingowa: ilość przechodzi automatycznie w jakość... przecież tu chodzi TYLKO o miejsce (łamy) do publikowania reklam, a więc o forsę. Kto dzisiaj ma czas i ochotę do przeglądania setek tysięcy wpisów, milionów zdjęć, aby z tej masy nijakości wyłowić coś wartościowego? To się nie da... i przecież ci, którzy tym zawiadują - doskonale to wiedzą. Takie "podsumowania" mają tylko jedno na celu: nagonić konsumentów (frajerów), stworzyć sztuczny rynek... sztuczne potrzeby, tak naprawdę bezwartościowe i zgarniać mamonę. Znak czasu - bylejakość wypiera coś wartościowego... widać to wyraźnie choćby w twórczości muzycznej... oderwać ludzi od spraw naprawdę istotnych, zalać papką i jeszcze na tym zarobić. To, że akurat internauci w Polsce nie biją rekordów "aktywności" na tych serwisach świadczy o nich DOBRZE!

 • ksobier

  Oceniono 4 razy 2

  zróbmy mape uzytkownikow gg i tlen - Polska bedzie jasna plama. Mozna tez sporzadzic wykres nk.pl i znow Polska lsni.

 • fajny_darek1

  Oceniono 2 razy 2

  my mamy lepsze rzeczy do roboty a nie jakis twitter a na wschodzie to maja swoje serwisy

 • rilian

  Oceniono 4 razy 2

  zastanawia mnie, czy idiotą jest tłumacz, autor czy interpretator? tagi z flickra dominują. ale czy oznaczają fatycznie użytkowników, którzy tam siedzą? w tym miejscu? bo wydaje mi się, na co dowodem jest choćby jasna plama beskidów, tatr, wybrzeża bałtyku, że to o coś innego chodzi. podobnie jak biel widniejąca nad graniami Alp...

 • simonvdh

  Oceniono 1 raz 1

  Na tej mapie to nawet granicę Świętego Cesarstwa Rzymskiego widać (prawie)...

 • stefanpajonk

  Oceniono 1 raz 1

  Mapa przedstawia ogólny poziom zidiocenia na świecie, a najbardziej świeci ta notka prasowa.

  Mój historyk dostałby silnych bóli mięśnia sercowego, czytając że na mapie jest prawo i lewo.

  Zapamiętaj pan raz do końca życia że na jakiejkolwiek mapie operujemy kierunkami świata jak wchód, zachód, północ, południe. Prawe albo Lewe to można mieć jajo.

 • krzycza

  Oceniono 1 raz 1

  Czy liczba fanów serwisów typu Twitter czy Facebook świadczy o rozwoju społecznym? Na wschodzie Europy są ich krajowe analogi, a napędzanie na Twittera i fb jest żenujące. Studiuję geografię i czytając jedno zdanie z artykuliku wstyd mi za tego gimnazjalistę, który całość napisał. Czy kogoś posr*ło? "W rejonie środkowej Europy wyraźnie zarysowuje się linia, oddzielająca obszar o dużej aktywności (po LEWEJ) od tego o zdecydowanie niższej (po PRAWEJ). Tę samą linię możemy odnaleźć na mapach GEOLOGICZNYCH i politycznych - pokrywa się ona z Odrą i wschodnią granicą Republiki Federalnej Niemiec."

 • dominatrix78

  Oceniono 3 razy 1

  huehuehue, najbardziej oświetlona jest Holandia bo mają energię za darmo od Niemiec za skutki II wojny. Nam też powinni płacić . Ten zielarski kraik tak nie ucierpiał jak Polska.

  Irlandia , hmmm gdzie większość to tereny rolnicze , lub pastwiska wygląda jaśniej na tej mapie niż Polsza mlekiem i miodem płynąca. To dziwne może owce świecą jajami w nocy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX