Emys - robot z Politechniki Wrocławskiej

Emys - robot z Politechniki Wrocławskiej

Emys - robot z Politechniki Wrocławskiej (fot. YouTube)

Robot stworzony we Wrocławiu próbuje wyrażać ludzkie emocje.

Emys (Emotive Head System) to robot stworzony na Politechnice Wrocławskiej. Bierze on udział w projekcie LIREC, którego organizatorem jest Unia Europejska. Projekt ten ma na celu stworzenie, zaprojektowanie cyfrowych towarzyszy, którzy będą w stanie wyrażać i odczytywać emocje. To akurat idzie Emysowi całkiem nieźle. Wystarczy spojrzeć na materiał filmowy dołączony do wiadomości, by przekonać się jak maszyna reaguje na osoby palące papierosy, pijące alkohol, czy na krótką wizytę u "dentysty". Czy dzięki takim projektom człowiek przestanie się bać przypominających go robotów?

Komentarze (7)
Emys - robot z Politechniki Wrocławskiej
Zaloguj się
 • Gość: Giuseppe

  0

  That's way more clever than I was exepcitng. Thanks!

 • marti-32

  0

  fajniusi :)

 • gall.anonim.pn

  0

  Prawdziwie polski robot powinien podczas mówienia używać słowa k...a zamiast przecinka. To taki znak firmowy "Made in Poland".

 • lahdaan

  0

  Bardzo fajny robot i moim zdaniem ma szanse na sukces. Jak mówił Asimov: "Najbardziej ekscytującym wyrażeniem w nauce na ogłoszenie większości wynalazków nie jest wcale >>Eureka!<< (Znalazłem!), lecz >>Ale to zabawne..<<" A więc trop dobry ;)

 • obywatellc

  0

  niby już nie studenci a bawią się dalej :)
  pzdr. dla W4 od bylego studenta

 • kapralwojtek

  0

  Karykaturalne strasznie. Liczyłem na robota symulującego emocje na twarzy wyglądającą na ludzką, jak niektóre japońskie...

 • tomek.54321

  0

  Poczatki "Ja, robot" ;]

  pozdr,
  inny-punktwidzenia.blogspot.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje