Takiej konferencji Apple nie było od lat - 3 (a właściwie 4) nowe produkty. Oto, co powinniście o nich wiedzieć

Konferencja Apple trwała ponad 2 godziny. I była pełna nowości. Dwa nowe iPhone'y, iPad Pro i Apple TV - oto nowe produkty firmy z Cupertino.

Zacznijmy od tego, co najprzyjemniejsze.

Dwa nowe iPhone'y 6S i 6S Plus

iPhone 6s i iPhone 6s PlusFot. Apple

Z zewnątrz wyglądają jak poprzednia generacja, ale różnią się sprzętowo i pod względem oprogramowania. iPhone 6S ma więc ekran o przekątnej 4,7" a iPhone 6S Plus - 5,5". Oba nowe iPhone'y pracują pod kontrolą procesora A9 - 64-bitowego układu trzeciej generacji, który ma dać 70-procentowy wzrost wydajności. Podczas prezentacji podkreślano zmiany wprowadzone w aparacie. Najważniejsza to 12-megapikselowa matryca, w której ograniczono powstawanie przekłamań kolorystycznych poprzez użycie filtrów i oddzielenie od siebie poszczególnych pikseli. Nowe iPhone'y będą też obsługiwać aplikację Live Photos pozwalającą na tworzenie krótkich animacji - zdjęcie może się poruszać przez około sekundę.

W nowych iPhone'ach pojawia się zapowiadany już wcześniej Force Touch 3D Touch. Jest to system, który reaguje dynamicznie na siłę nacisku na ekran. Jeśli chcemy powiększyć obraz nie musimy używać dwóch palców, wystarczy nacisk. Może to być wykorzystywane do rozwijania menu kontekstowego, uruchamiania poszczególnych funkcji aplikacji.

iPhone 6s i iPhone 6s Plus w zamawiać można od 12 września, a dostępne będą 25 września. Dotyczy to 12 krajów, wśród których nie ma Polski. W pozostałych krajach telefony mają pojawić się przed końcem roku. W USA cena iPhone'a 6s z dwuletnią umową zaczyna się od 199 dolarów, a cena iPhone'a 6s Plus od 299 dolarów. Więcej o nowych iPhone'ach przeczytacie tu.

iPad Pro

iPad ProFot. Apple

Jest też oczywiście nowy, duży iPad Pro z wyświetlaczem o przekątnej 12,9". Podczas prezentacji podkreślano bardzo jego wydajność - 64-bitowy procesor 3. generacji A9X ma być 1,8 raza szybszy od układów zastosowanych w poprzednim iPadzie. Z kolei układ graficzny zapewniać ma dwukrotnie większą wydajność. Ma to umożliwić jednoczesne montowanie trzech filmów w rozdzielczości 4K. Do iPada dokupić można... rysik. Tego jeszcze nie było - do tej pory firma oddana była słowom Steve'a Jobsa, który niemiłosiernie nabijał się ze stylusów.

iPad Pro wraz z akcesoriami dostępny będzie w USA w listopadzie. Ceny różnią się w zależności od wersji, a zaczynają się od 799 dolarów. Więcej o nowym iPadzie Pro przeczytacie tu.

Apple TV

Apple TVApple TV

Apple TV obsługuje nagrania w wysokiej rozdzielczości i umożliwia dostęp do zdjęć, filmów, muzyki z iTunes. Można obsługiwać je głosem, bo działa w nim Siri. Apple TV pozwala też łatwo przewijać filmy i powtarzać. Na przykład wystarczy powiedzieć ?Siri, przewiń do przodu siedem minut?.

Albo ?Siri, co on powiedział?? - asystentka Apple zrozumie, że chodzi nam o to, że chcemy ponownie usłyszeć to, co powiedział aktor widziany właśnie na ekranie.Integracja z Siri pozwala ?rozmawiać? z Apple TV. Możemy poprosić na przykład ?Jakie filmy można obejrzeć z dziećmi?? - urządzenie wyświetli wybór najciekawszych filmów. Apple TV będzie dostępny na rynku jeszcze w tym roku, Wersja 32GB będzie kosztować 149 dolarów, 64GB 199 dolarów. Więcej o telewizji wg Apple przeczytacie tu.

Apple Watch

Apple Watch

Apple Watch

Zegarek też został odświeżony. W nowych wersjach znajdziemy nowe opaski i ulepszone oprogramowanie. Jest to jednak właściwie kosmetyczna zmiana. Więcej o Apple Watch przeczytacie tu.

Takiej konferencji Apple nie było od lat. Napakowana nowościami właściwie od pierwszej do ostatniej ze 130 minut wydarzenia. dawno też we wrześniu nie widzieliśmy nowych iPadów - na nie przeznaczona była przeważnie osobna konferencja. A po dzisiejszej prawie każdy fan urządzeń z nadgryzionym jabłkiem znajdzie coś dla siebie. Dwa nowe, znacznie ulepszone w porównaniu do poprzedników iPhone'y, potężny tablet i Apple TV.

Więcej o:
Komentarze (89)
Takiej konferencji Apple nie było od lat - 3 (a właściwie 4) nowe produkty. Oto, co powinniście o nich wiedzieć
Zaloguj się
 • single_malt

  Oceniono 190 razy 166

  Ma to umożliwić jednoczesne montowanie trzech filmów w rozdzielczości 4K.

  czekalem na to od lat - normalnie montuje tylko dwa filmy 4K jednoczesnie (na tablecie)

 • june-of-44

  Oceniono 200 razy 130

  Pod naszymi tekstami o użytkownikach iPhone'ów pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności użytkowników iPhone'ów na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o takich użytkownikach. Będziemy też kapować do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

 • parazyd

  Oceniono 74 razy 58

  "Są nowe iPhone'y 6S i 6S Plus!"
  Nasze marne życie nabierze wreszcie sensu!

 • histeryx

  Oceniono 86 razy 46

  Apeluję o odwagę i rozwagę ! Wyłączcie komentarze ! Dość. Hejtu w stonę nowych technologii ! Pod waszymi tekstami o aplu pojawia się zatrważająca liczba komentarzy, antyaplowskich. . Nie chcijcie ich pokazywać. Nie gódzcie się na naruszanie godnosci sympatykow apla na waszym forum. Wyłączcie możliwość komentowania pod waszymi tekstami o aplu .Zgłaszajcie do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasizmu markowego. Czuwaj.

 • viggen

  Oceniono 67 razy 43

  Z jabłek to ja poproszę szarlotkę. Pogadam przy niej z żoną a nie z Siri.

 • mis-swinia

  Oceniono 35 razy 29

  Przez ostatni rok moim najwięszym życiowym problemem było powstawanie przekłamań kolorystycznych poprzez użycie filtrów i oddzielenie od siebie poszczególnych pikseli. Dlatego zaraz idę do bankomatu, wypłacam 3500 i kupuję npowgo iPhone'a. Przyznacie, że wyeliminowanie powstawania przekłamań kolorystycznych poprzez użycie filtrów i oddzielenie od siebie poszczególnych pikseli jest warte tych drobnych pieniędzy. :-P

 • gaboa

  Oceniono 30 razy 22

  fascynujące...

 • student_zebrak

  Oceniono 23 razy 15

  dlaczego w GW, w stosunku do produktow Apple stosuje sie zasade positive affirmation?

  • mille666

   Oceniono 3 razy 3

   @student_zebrak

   kassssssssssssa

  • redakcja robert.kedzierski_technologie

   Oceniono 8 razy -6

   @mille666
   Co za bzdury...

  • student_zebrak

   Oceniono 5 razy 5

   @robert.kedzierski_technologie
   skoro nie kasssssssa, to co?

  • m.godwin

   Oceniono 4 razy 2

   @student_zebrak
   Brak kasy (i tęsknota: też bym takie chciał).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX