Komentarze (181)
Netflix w Polsce przegrywa z piracką mentalnością
Zaloguj się
 • Jan Bryś

  Oceniono 568 razy 476

  A może autor paszkwila szkalującego Polaków poczeka przynajmniej 2-3 miesiące od wystartowania usługi w Polsce, zbierze wiarygodne dane od firmy, porówna z konkurencją i wtedy zacznie oceniać?

 • Maciej Bójko

  Oceniono 276 razy 268

  Skwituję staropolskim "i tam". Po pierwsze i najważniejsze: Netflix istnieje na polskim rynku od około czterdziestu godzin. Nikomu nawet nie zdążył skończyć się pierwszy bezpłatny miesiąc usługi. Nie ma kompletnie żadnych podstaw, żeby już w tym momencie osądzać, jak Netflixowi się u nas powodzi. Teza, jakakolwiek by była, jest za wcześnie i na wyrost. Autorowi tekstu za takie podstawy służą widać komentarze na forach. Cóż, sądząc po internetowych dyskusjach, Korwin od dziesięcioleci wygrywa u nas wybory za wyborami, a komputery osobiste równie często jeżdżą na Linuksie, jak na Microsoft Windows. Fora i Facebook, panie kolego, nie są obiektywnym, miarodajnym obrazem Polski.

  "Wejście Netfliksa pokazuje, że Polacy nie chcą płacić za legalne treści", uważa autor. Już abstrahując od tego, że po pierwsze, wejście Netfliksa po tych czterdziestu kilku godzinach jeszcze nic nie pokazuje, a po drugie, Adam Bednarek kreśli obraz polskiego rynku, cytuję, "czytając komentarze w Sieci" - to jedno głupie pytanie ciśnie się na usta: skoro "Polacy nie chcą płacić za legalne treści", to z czego w takim razie utrzymują się NC+? Cyfrowy Polsat? Operatorzy kablówek? Czyżby mieli gest i prowadzili działalność deficytową... od końcówki dwudziestego wieku?

  Autor wtyka nam szpilę: "po premierze trzeciego sezonu House of Cards, Polska znalazła się na liście 10 państw, które najczęściej piraciły premierowy odcinek". Rzetelność nakazałaby mu dodać, że wyżej od nas, na dobrym drugim miejscu, uplasowały się Stany Zjednoczone. Gdzie obywatele, w odróżnieniu od nas, mieli dostęp do Netfliksa za dychę, "no strings attached", a jak widać ściągali i tak.

  "Rzecz jasna wszystko ma być z napisami i dubbingiem, do wyboru, do koloru" - tak ma wyglądać nasza roszczeniowa postawa. Wiesz co? Tu masz rację! Oczekujemy polskiej wersji językowej od dystrybutorów filmów, od nadawców telewizyjnych, sprzedawców sprzętów domowych, wydawców książek, także od dystrybutorów wideo.

  Słowem: za dużo wniosków, na wnioski za wcześnie, i słaba to analiza, którą piszesz wyłącznie na podstawie komentarzy znalezionych w necie.

 • Bartosz Kuczma

  Oceniono 243 razy 149

  Człowiek który pisał ten artykuł jest idiotą. Amerykanin dostaje pensje 2000 $ i płaci 40 zł za usługę, Polak dostaje 1400 zł może i płaci 43. Szczerze, naprawdę jest nam potrzebny ten netfilx? Cyckanie narodu polskiego w każdym miejscu ciąg dalszy.

 • Van keV

  Oceniono 107 razy 87

  "Chcielibyśmy legalne treści za 20 zł. A nawet za 10 zł! Dostęp do wszystkich możliwych seriali, filmowych nowości, najlepiej tak dwa tygodnie po premierze kinowej. Albo nie, tydzień - Polak płaci, wymaga!" I po co ten sarkazm? Ja wiem, że większość dziennikarzy, nie tylko jest oderwana od rzeczywistości ale ma także problemy z logiką..
  Pragnę zauważyć, że amerykanie płacą właśnie 10 "zł" czyli swoje 10 dolarów. Gwarantuje, że gdyby musieli za wszystko płacić tyle samo co Polacy ale licząc procentowo w stosunku do swoich zarobków, nie postępowali by inaczej.
  Sprzątaczka, czy pracownik maca w US zarabia trochę jak u Nas 1200-1300 tyle, że dolarów i co dziwne, stać go na to, by za tą kwotę przeżyć w wynajętym mieszkaniu.
  40 zł? To już do kina taniej iść.

 • wajego

  Oceniono 65 razy 53

  Co za beznadziejny artykuł ze z góry założoną tezą. Typowy przykład jak nie należy pisać. Chyba że to wrzutka na prywatnego bloga, to proszę bardzo.
  Ad rem. Tak, szanowny, przyczyną, jak to Pan nie do końca prawidłowo określa, "piractwa" w Polsce jest brak dobrej, jak Pan to nazywa, "legalnej" alternatywy. Nie wiem jak będzie z Netfliksem, ale jeżeli jego oferta będzie porównywalna ze ś.p. serwisami typu ekino czy scs, to wiele osób po prostu zapłaci. Obecnie serwisów VOD mamy pie.rdylion i żeby mieć dostęp do większości, bo wszystkiego się nie da, interesujących nas seriali i filmów, trzeba płacić kilka abonamentów. A potem szukać z wywieszonym językiem na którym z nich można obejrzeć np. 32 odcinek Synów Anarchii, bo ze szwagrem się kłócimy czy Tigg powiedział coś czy nie. Aha, żaden polski "legalny serwis" nie oferuje dostępu do wszystkich sezonów SoA? Ups.
  W takiej sytuacji zabiegany człowiek, jak już znajdzie te dwie godziny na oglądanie filmu, po prostu wrzuci jego tytuł w wyszukiwarkę i obejrzy bez względu na to, kto go pokazuje i czy ma do tego prawo. I naprawdę to nie jest problem tych 40 zł miesięcznie.
  Ech....

 • Ooz4ru

  Oceniono 77 razy 33

  wyobraz sobie autorze, ze w Polsce wiekszosc ludzi pracuje za minimalna krajowa (lub nawet mniej na umowie zlecenie) i poprostu nie stac ich na te 40zl miesiecznie. rozumiem, ze w takim razie dostep do kultury im sie nie nalezy

 • leszlong

  Oceniono 26 razy 26

  Wedle trybu myślenia pana Bednarka, ten kto nie ma zainstalowanego Windowsa 10 jest piratem. Niezależnie od tego czy używa legalnego OS (nieważne jakiego, Linuxa, Windowsa od 98 do 8.1 czy resztę systemów). Nie ma i jest piratem.
  Do takiego myślenia skłania teza, iż kto narzeka na Netflixa, ten popiera piractwo.

 • pysiek38

  Oceniono 28 razy 26

  Cena nie jest dopasowana do naszego rynku i to jest ból dupy nr 1. Ból dupy nr 2 jest taki, że mimo sporej ceny usługa w Polsce jest niekompletna. I nie chodzi o to, że jest mniej lub więcej przetłumaczonych lub dostępnych produkcji. Chodzi też o to, że w Polsce nie ma możliwości pełnego korzystania z usługi. Np. ja na swoim Smart TV za kilka tysięcy złotych aplikacji zainstalować nie mogę, bo producent olał nasz rynek. Więc rozczarowanie jest po prostu za całokształt twórczości. Miało być wielkie wow, jest wielki nic.

 • Jan Boromeusz

  Oceniono 26 razy 26

  Sęk w tym że to nie jest wprowadzenie oferty na polski rynek tylko odblokowanie oferty dla Polski i wielu innych krajów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX