Inteligentny pasek który podpowiada, że w ciągu dnia za dużo zjadłeś dowodzi, że internet rzeczy zaczyna mieć sens

Przedmioty codziennego użytku naszpikowane czujnikami i podłączone do internetu zaczynają naprawdę być dobrze przemyślane.

Za przykład weźmy walizkę. W zależności od pojemności jest albo dużym, nieporęcznym przedmiotem, który trzeba ciągnąć za sobą po lotniskach i dworcach, albo mniejszym nieporęcznym przedmiotem. Ale na tegorocznych targach CES w Las Vegas zaprezentowano walizkę, która nie dość, że sama podąża za właścicielem, to jeszcze można z niej naładować smartfon czy tablet. Walizka firmy NUA Robotics łączy się ze smartfonem przez Bluetooth, wyposażona jest też w kamerkę. To dzięki niej może rozpoznawać, za którą osobą powinna jechać.

Samsung z kolei, oprócz telewizorów, tabletów i zegarków, zaprezentował pasek. Tak, pasek - nazwany Welt, wyposażony w szereg czujników, za pomocą Bluetooth można go sparować z aplikacją na smartfonie. Po co? Pasek mierzy, ile w ciągu doby zrobiliśmy . A dodatkowo monitoruje, jak bardzo zmienia się obwód naszej talii w ciągu doby. Welt wygląda jak zupełnie zwyczajny pasek, z zewnątrz nic nie wskazuje na to, że może być wykorzystywany do niestandardowych celów. A dodatkowo pasek jest tą częścią garderoby, którą mamy zawsze na sobie - nie trzeba więc pamiętać o zabieraniu dodatkowego urządzenia.

Samsung+Fot. Samsung

Zamawianie jedzenia z poziomu lodówki jest już co prawda (teoretycznie) możliwe, ale nowe sprzęty AGD potrafią dużo więcej. Wyobraźcie sobie taką sytuację - jesteście w sklepie i zastanawiacie się, czy w domu jest jeszcze mleko. Nowe lodówki miewają zamontowane w środku kamery, wystarczy więc uruchomić z aplikacji podgląd wnętrza lodówki żeby wiedzieć, że mleko należy kupić, skończyło się też białe wino.

Oczywiście, wymienione wyżej urządzenia nie są nam niezbędnie potrzebne do życia. Ale tak samo, jak smartfony w większości wyparły z rynku tradycyjne telefony, tak sprzęty codziennego użytku coraz częściej będą miały funkcję łączności - czy to WiFi czy Bluetooth. Dobrze widzieć, że producenci w końcu zaczynają umieszczać czujniki w urządzeniach, z których naprawdę często korzystamy.

Więcej o:
Komentarze (11)
Inteligentny pasek który podpowiada, że w ciągu dnia za dużo zjadłeś dowodzi, że internet rzeczy zaczyna mieć sens
Zaloguj się
 • fakit.pl

  Oceniono 98 razy 80

  Jeżeli współczesny człowiek potrzebuje gadżetu, który mu powie, że za dużo zjadł, to chyba lepiej żeby spadła na nas 30-kilometrowa asteroida i niech wszystko zacznie się od nowa...

 • yuraathor

  Oceniono 46 razy 42

  czekam na papier , który powie czy sie dokładnie podtarłem i wykryje hemoroida

 • norbertrabarbar

  Oceniono 31 razy 29

  HA HA HA

  Opaska wyświetlająca na ręce obraz? I za pomocą "światełka" wyświetliła ciemne tło? NOBEL Z FIZYKI :D

 • atmt

  Oceniono 6 razy 6

  Nowości robione i wymyślane na siłę. Potem marketingowcy wmawiają ludziom, że "to jest amazing!!", "to jest coś bez czego nie możesz żyć!!", a ludzie podążają za takimi trendami jak barany. Ostatni naprawdę dobry i przydatny wynalazek to telefon komórkowy. Reszta to śmieci.

 • cracken001

  Oceniono 15 razy 5

  A CO JESLI JA NOSZE SZELKI????A "pomysl" z walizka,to juz kompletna DURNOTA

 • zalogopeda

  Oceniono 8 razy 4

  "Ale na tegorocznych targach CES w Las Vegas zaprezentowano walizkę, która nie dość, że sama podąża za właścicielem, to jeszcze można z niej naładować smartfon czy tablet."
  prosze nie zapominac o "przelomowym" i "rewolucyjnym" wynalazku "innowacyjnej" firmy Samsung. Kamera w lodowce, zeby bylo wiadomo, co w niej jest... (o dziwo, ekran jest... na zewnatrz ;)
  p.s. walizka jedzie, jedzie az nagle - skonczyl sie prund. I jak tu zyc?! Z pewnoscia ktos opracowal juz przelomowy wynalazek, za walizka jedzie przenosny akumulator. A za nim - jeszcze wiekszy akumulator... Prosze sie nie smiac, w koncu że internet rzeczy zaczyna mieć sens...

 • ulanzalasem

  Oceniono 3 razy 3

  Po tytule byłem prawie pewien, że to "Joanna Sosnowska" gdyby tak łatwo było trafić w jaki powerball czy lotto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX