"Google+ jest naszym najszybciej rosnącym produktem". Serio?

Google+ radzi sobie świetnie - tak przynajmniej twierdzi samo Google. Firmy badawcze twierdzą coś przeciwnego. Wszystko jednak zależy od tego, jak liczymy użytkowników.

W raporcie, który we wtorek opublikował New York Times znaleźć można wypowiedź Vica Gundortry - wiceszefa do spraw społecznościowych, że Google+ jest najszybciej rosnącą usługa w historii firmy. 50 milionów osób, które założyło konta na serwisie aktywnie używa jego rozszerzonych usług. Około 100 milionów robi to każdego miesiąca.

Jednocześnie nie wspomina o tym, ile czasu ludzie spędzają w tej usłudze. Pisaliśmy już o kiepskich wynikach na tym polu:

Firma badawcza comScore wykazała, że internauci spędzali na portalu Google średnio trzy minuty na miesiąc w okresie od września 2011 (wtedy G+ został otwarty dla wszystkich) do stycznia 2012 r. Dla porównania: na Facebooku użytkownicy spędzają 6-7 godzin w ciągu każdego miesiąca.

Warto też dodać, że Gundortra sugeruje jakoby 50 milionów osób korzystało z samego serwisu Google+ - tymczasem do tej aktywności włącza się też aktywność na YouTube, w Android Markecie i w wyszukiwarce. Dlaczego? Wiceszef mówi, że Google+ jest usługą, która łączy wszystkie inne - dlatego za korzystanie z serwisu uważa też czas jaki spędzamy w innych usługach, ale zalogowani na konto Google (tożsame z kontem Google+).

Czy funkcje społecznościowe w innych produktach - polecanie utworów z Youtube, ocenianie i komentowanie programów czy dawanie +1 dobrym linkom - można uznać za część Google+? Zapewne jest w tym logika. Jednak liczenie każdego kliknięcia +1 jako "korzystania z Google+" to już nadużycie.

[Mashable]

Więcej o:
Komentarze (11)
"Google+ jest naszym najszybciej rosnącym produktem". Serio?
Zaloguj się
 • Gość: wu-ka-mi

  Oceniono 24 razy 22

  Sprzedam kolpaki do Skody

 • Gość: nick

  Oceniono 3 razy 1

  Pfff... bez znaczenia - ważne że zbierają dane

 • drzejms-buond

  0

  zmuszając posiadaczy kont Youtube do posiadania tych samych kont na gmailu, rzeczywiscie podniosła
  ilość użytkowników...
  przenosząc pocztę Gazety na Gmaila również podnieśliśmy ilość użytkowników ale
  CZY MY TEGO CHCIELIŚMY?
  To nie był nasz świadomy wybór...
  I tak się robi dzisiaj P.R.

 • gronostaj8

  0

  na g+ nie ma jeszcze tylu pokemonów co na FB i to chyba jedyna różnica

 • arme

  0

  comScore to partner biznesowy FB opierający na nim niektóre swoje bardzo zyskowne produkty więc są żywotnie zainteresowani zdyskredytowaniem G+ ale trudno to nazwać obiektywnymi badaniami tym bardziej patrząc na metodologię badań opartą na akceptacji monitorowania (instalacja oprogramowania) przez użytkownika, do którego comScore dociera... za pomocą FB :S - to jak robienie badań popularności G+ wśród użytkowników FB...

 • monstrito

  Oceniono 2 razy 0

  a spędzając czas ze znajomymi w knajpie (a mam ich również w kontaktach na Fejsbuku) podbijam statystyki dla FB?

  niech się Google nie kompromituje takim liczeniem userów.

 • greges58

  Oceniono 3 razy -1

  KAŻDY , kto ma pocztę Gmail - jest wliczany do statystyki !!!
  ja też... .

  ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX