Grono.net znika z Sieci

Szefowie serwisu Grono.net zapowiadali, że 1 lipca zmieni się "layout i funkcjonalności serwisu". Wszystkich, którzy wiedzeni ciekawością odwiedzą dziś Grono czeka jednak niemiła niespodzianka - trafimy na stronę informującą, że domena grono.net jest na sprzedaż.

Grono funkcjonowało w polskiej Sieci przez ponad 8 lat. W tym czasie zdołało zyskać i stracić miano króla polskich społeczności. Najpierw Nasza Klasa a potem Facebook sprawiły jednak, że Grono z najpopularniejszego serwisu społecznościowego przekształciło się raczej w zbiór grup dyskusyjnych. Na początku czerwca tego roku użytkownicy zostali poinformowani mailem przez zarząd Grona, że zbliżają się Zmiany:

chcieliśmy cie poinformować o zmianach jakie od 1 lipca nastąpią w serwisie Grono.net.pl. Zmieni się layout i funkcjonalności serwisu.
W związku z tymi zmianami wszystkie Twoje zdjęcia powinny zostać zachowane. Aby jednak mieć pewność, że Twoje albumy będą nadal dostępne, zalecamy skopiowanie ich na dysk lokalny Twojego komputera. Większość aktywnych gron tematycznych, również będzie istnieć w obecnej formie. Nowy uproszczony wygląd serwisu pozwoli Ci odkryć na nowo zalety Grono.net.pl. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi możliwościami.

Jakież więc było moje zdziwienie, gdy wczoraj serwis Antyweb napisał, że

Bez żadnej wcześniejszej informacji strona grono.net przekierowuje na nowy serwis grono.net.pl, który ma być zwykłym hostingiem plików

Dziś, 1 lipca, czyli w planowanym dniu wprowadzania zmian, po hostingu plików na Gronie już nie ma śladu. Nie ma też śladu po samym serwisie Grono.net - domena jest wolna i czeka na kupca.

Fot. Grono.net.pl

To jednak nie koniec zmian - wygląda na to, że faktycznie Grono.net.pl ma zająć miejsce starego Grona. Z tym, że bez wszystkich plików i wiadomości, które użytkownicy polskiego serwisu zgromadzili przez lata. Na Grono.net.pl słychać teraz głównie narzekania (pisownia oryginalna):

- Gdzie jest grono? dlaczego zaszły takie zmiany tu?! czy ja juz nie odzyskam wiadomości, które znajdowały się na starym gronie?!
- Wchodzę teraz na grono i błąd 404. Zmiany były wprowadzane od jakiegoś czasu np zmiana domeny ale tym powinni uprzedzić. Jak teraz znaleźć ulubione grono/grona? pisało że nie zalezę do żadnej. Rozumiem nową formułę ale powinni zrobić przekierowania. Kto jest za?
- Dziękuję grono.net za kształtowanie początków polskiego Internetu. Spoczywaj w pokoju.
- RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP Grono umało RIP
7 lat serwisu Grono.net - od symbolu polskiego Internetu do wniosku o upadłość
Marek Rusiecki XEVIN INVESTMENTS: Inwestycja w Grono jest przez nas przemyślana
Więcej o:
Komentarze (54)
Grono.net znika z Sieci
Zaloguj się
 • mrarm

  Oceniono 169 razy 127

  Facebooka raczej też to czeka - chętnie wrócę po prostu do komunikatora, bez tej całej masy syfu.. Najlepiej opartego na jabberze, z szyfrowaniem (w przeciwieństwie do GG - w którym treść naszych rozmów może poznać praktycznie każdy, kto zada sobie trochę trudu).

 • konto_live

  Oceniono 66 razy 64

  to samo czeka naszą klasę, na mojej strnoie klasowej nic się nie zmieniło od 4 lat, poza spadkiem klasowiczów z 15 do 8, nieuchrona smierć

 • Gość: Tygrysek

  Oceniono 56 razy 48

  Jeśli chodzi o mnie, to ani Nasza Klasa, ani żaden fejsbuk nie zdecydował o klapie Grona.
  Grono padło na własne życzenie: przez baaardzo długi czas mieli błędy w kodowaniu strony, przez co moja wyszukiwarka nie mogła jej właściwie czytać. Po kilku tygodniach zapomniałem na dłuższy czas o Gronie a gdy wróciłem, było tam już pusto. Ostatnio Grono samo zaczęło o sobie przypominać, przysyłając codziennie jakiś spam reklamowy. To mnie zmusiło do likwidacji konta.

 • jaankaras

  Oceniono 36 razy 30

  Niestety ale internet powoli staje się zmonopolizowany, a to nigdy nie jest dobre. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jakie spustoszenie i zubożenie treści powoduje i już spowodował Facebook. Internet już od jakiegoś czasu stoi w miejscu, bo aktywność internetów skupia się na tym amerykańskim gigancie.

 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 34 razy 24

  Naszą klasę też to czeka. To już jest trup. W moich klasach od co najmniej 3 lat nie było żadnego wpisu.

  Trochę szkoda że ludzie w pogoni za nowością przechodzą na coraz to nowe portale, a te stare znikają a wraz z nimi nasze dawne dyskusje. Z tego co wiem to na takim gronie nie były tylko gadki o dupie Maryni ale też fora tematyczne, gdzie miłośnik fotografii, szachów czy wędkarstwa mógł znaleźć wiele cennych informacji. I wszystko szlag trafił, i zaczynamy od nowa na Fejsbuku.

  Ale to też wina użytkowników. Na cudze zdjęcia to by się gapili a napisać coś od siebie się nie chce. Gdyby każdy zrobiłł choć jeden wpis na tydzień, to Nasza Klasa by kwitła.

 • charliefrown

  Oceniono 20 razy 18

  a gdzie maile z zapowiedzia likwidacji, zeby umozliwic uzytkownikom skopiowanie najpotrzebniejszych danych? Chamstwo i kindersztuba, jacy wlasciciele taki portal.

 • frostaman

  Oceniono 52 razy 12

  Płaczą bo znajomości wirtualne szlak trafi. Jak byście się znali osobiście to nikt nie byłby panem i władcą waszych znajomości.

 • final_solution

  Oceniono 15 razy 11

  a co z bebo ?

 • naplet_prezesa

  Oceniono 21 razy 9

  to jakas gruba paranoja. ciekaw jestem co teraz podzieje sie z tymi danymi personalnymi.. jakis paragraf na to ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX