Nowa? Lepsza? Właśnie taką Wikipedię chcemy

Co by się stało gdyby za wygląd Wikipedii wzięli się styliści z agencji reklamowej? Być może najpopularniejsza encyklopedia na świecie stałaby się najładniejszą witryną w sieci.

Państwo artyści od wizualizacji proponują w swoim projekcie Wikipedia Redefined kilka usprawnień i zmian, które zmieniłyby zakurzoną Wikipedię w najmodniejszy serwis w tej części galaktyki.

Zaczyna się już od samej marki Wikipedia i jej puzzlowego logo, z którego eksperci pozostawiliby samą literkę "W", a kończy się na subtelnych szczegółach samych artykułów. Warto obejrzeć całość prezentacji przygotowanej przez litewską agencję New.

 

Zobacz także:

Jestem niewolnikiem powiadomień

7 rzeczy, których nie wiesz o łaziku Curiosity i lądowaniach na Marsie

Więcej o:
Komentarze (8)
Nowa? Lepsza? Właśnie taką Wikipedię chcemy
Zaloguj się
 • vorpal_saber

  Oceniono 13 razy 13

  Taaak.

  Zmieńmy stronę będącą w pierwszej 10-tce odwiedzanych w Internecie, żeby zwiększyć jej popularność.

 • Gość: deb

  Oceniono 8 razy 8

  Właśnie widać, że za projekt wzięła się agencja reklamowa - i to niewielka. Projekt książkowy, zgodny z obecnymi trendami, ale kompletnie bez własnego charakteru. Zmiana dla samej zmiany. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to nie widzę tu nic, co mogłoby w istotny sposób usprawniać korzystanie z wiki, wręcz przeciwnie. W owczym pędzie za współczesnymi tendencjami do upraszczania wszystkich interfejsów i robienia ich idiotoodpornymi, otrzymujemy produkt zorientowany na wykorzystanie typowych, najpopularniejszych opcji, za to maksymalnie utrudniający jakiekolwiek niestandardowe kreatywne działania. No i po co te kolory tęczy na górnym pasku? Żeby utrudnić życie ludziom ze ślepotą kolorów.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 7 razy 7

  Wikipedia jest idealna tak jaka jest. Proste ramki, podział na kolumny, łatwość skalowania, działa idealnie na każdym urządzeniu. Precz z głupimi projektami agencji reklamowych.

 • Gość: obserwer

  Oceniono 4 razy 4

  Otoczyc litere 'w' kółkiem i mamy logo wordpress'a

 • curtislemay

  0

  To co jest teraz jest lepsze ta prezentacja to zwykły syfilis

 • uh-oh

  Oceniono 1 raz -1

  "Państwo artyści od wizualizacji" - szerzy się ostatnio jakaś moda na upaństwawianie wszystkiego i wszystkich?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX