Zaktualizuj przeglądarkę albo pożegnaj się z Gmailem

A także z kilkoma innymi aplikacjami, które opracowało Google.

Od 1 sierpnia Aplikacje Google (m.in. Dokumenty, Kalendarz, Gmail) przestaną działać na przeglądarkach, które nie wspierają w pełni HTML5. Zalicza się tu Firefox 3.5, Internet Explorer 7 Safari 3 oraz oczywiście ich poprzednicy. Google twierdzi, że HMTL5 jest niezbędny np. do powiadomień na pulpicie z Gmaila i przeciągania i upuszczana dokumentów w Google Docs.

Wspierane będą zawsze 3 ostatnie wersje Chrome, Firefoksa, Internet Explorera i Safari - gdy pojawi się nowa wersja przeglądarki, najstarsza straci wsparcie.

Ciekawe, czy Google wzięło po uwagę, że zdarza się użytkownikom korzystać z cudzego komputera, na którym może być dużo starsza wersja przeglądarki albo co gorsza Internet Explorer 6. Pozostaje nosić pendrive'a z wersja portable, ale i jego nie wszędzie da się podłączyć.

[SlashGear]

Więcej o:
Komentarze (24)
Zaktualizuj przeglądarkę albo pożegnaj się z Gmailem
Zaloguj się
 • guest077

  Oceniono 6 razy 4

  I bardzo dobrze - nie ma wytłumaczenia dla korzystania np.: z IE6 albo jakichś innych starych badziewi. Jak ktoś chce - proszę bardzo, ale to on ma fanaberię i to on powinien pogodzić się z niedogodnościami a nie może być tak, że takie fanaberie blokują rozwój sieci (a tak właśnie jest teraz - trzeba się dostosowywać do starych przeglądarek zamiast korzystać z tego, co jest możliwe we współczesnych przeglądarkach).

  PS. Wiem wiem. W niektórych firmach jest odgórne zarządzenie, że ma być IE6 i koniec. Tak czy inaczej korzystanie z IE6 jest czyjąś fanaberią (czy to użytkownika czy administratora czy prezesa) .

 • t610

  Oceniono 3 razy 3

  Google na pewno wzięło też pod uwagę, że w odwiedzinach u cioci nie będziemy mieli dostępu do komputera w ogóle. Bo ciocia lubi liczyć na analogowych liczydłach.

  Google na pewno wzięło też pod uwagę, że o ile już znajdziemy komputer z obsługującymi html5 przeglądarkami, to komputer może nie być podłączony do sieci.

  Na pewno kilka innych wariantów Google też wzięło pod uwagę :)

 • rajcerek

  Oceniono 1 raz 1

  a kogo obchodzą jednostki, takie jak Wy, Google wzięło pod uwagę że straci takich upierdliwców i wybrało prostą zasadę że będzie się rozwijać, a Wy i tak będziecie musieli w końcu zmienić przeglądarki :) na nowsze

 • katorakta

  Oceniono 1 raz 1

  w dupę sobie wsadźcie swojego szpiegowskiego gmaila z całą resztą nieużytecznych badziewi!

  jeżeli ktoś lubił gmaila w starym wydaniu, to polecam gmx.com - bez dupereli, fochów, chatów i pie...nia o dupie marynie - czysta, szybka usługa.

 • cvbyui

  Oceniono 3 razy 1

  @PK
  Ciekawe, czy Google wzięło po uwagę, że zdarza się użytkownikom korzystać z cudzego komputera, na którym może być dużo starsza wersja przeglądarki albo co gorsza Internet Explorer 6

  Jeśli ktoś loguje się na konto pocztowe z cudzego komputera, na dodatek należącego do niechluja, który nie używa nowych wersji przeglądarek z pousuwanymi starymi dziurami, to powinien solidnie walnąć łbem o ścianę.

 • tsuranni

  Oceniono 5 razy 1

  no to wybieram pożegnanie z gmailem. Be żalu.

 • wajego

  Oceniono 3 razy 1

  Pocztę sprawdzam głównie za pomocą telefonu. U cioci zadziała, skomplikowane załączniki mogę obejrzeć w domu.
  Pytanie co z Operą. Bo jeżeli będę postawiony przed wyborem gmail albo opera, to gmail papa.
  Na pewno google wzięło to pod uwagę i dzięki mnie zbankrutuje;)

 • arme

  0

  Ooo, ??Google poczuło się na tyle pewnie, że próbuje być mądrzejsze od klientów i dyktować im swoje warunki. Wiele faktycznych monopoli koniec końców przekonało się, że to raczej nie wychodzi na zdrowie, a Google działa na dość konkurencyjnym rynku gdzie za każdym zakrętem czyha konkurcja.
  Umarł król, niech żyje król.

 • mrrrwrrr

  0

  @guest077
  Nie koniecznie fanaberią a sprawą kosztów. Są aplikacje napisane za grubą kasę przez firmy IT, które już nie istnieją a aplikacja nadal jest. Nikt tych aplikacji już nie wspiera a wymagają one IE6. I stąd problem i przywiązanie do starocia. Oczywiście obok można zawsze postawić FF :) I zakaz tego jest prawdziwą fanaberią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX