Instagram na Androida - i ty możesz robić zdjęcia z dziwnymi filtrami

Instagram to aplikacja umożliwiająca zrobienie zdjęcia, natychmiastową aplikację jednego z kilku predefiniowanych filtrów - dotychczas dostępna tylko na iOS, poszerzyła znacznie krąg swoich użytkowników.

Instagram działa już od października 2010 jako aplikacja na iOS i serwis instagr.am sprzężony z nią. Aplikacja pozwala nakładać na fotografie staromodne filtry - zdjęcia mogą być m.in. lekko wyblakłe, pożółkłe czy przebarwione.

Instagramowi udało się się zebrać 30 milionów zarejestrowanych użytkowników i ponad miliard fotografii. Popularność programu bierze się z jego prostoty - kilkoma kliknięciami można dodać filtr i umieścić zdjęcie na blogu lub portalu społecznościowym. Na Androidzie pojawiły się podobne aplikacje (np. picplz dostępna też na iOS), ale nie zyskały takiej popularności.

Instagram, android

Czy są jakieś różnice? Z pozoru nie, nie licząc różnego wyglądu interfejsu.

W Androidowej wersji brakuje opcji Tilt Shift (zabawa perspektywą)/Blur (rozmycie) Share from Feed oraz Live Preview. Nie ma też opcji udostępnienia zdjęć przez e-mail, Flickr i Posterous - automatycznie da się to zrobić tylko przez Twitter, Facebook, Foursquare i Tumblr. Możliwość udostępnienia za pomocą normalnie dostępnych na Androidzie opcji jest dopiero po zrobieniu zdjęcia.

Twórcy twierdzą, że różnice to kwestia priorytetów i by przyspieszyć pracę nad aplikacją usunięto funkcje używane przez zdecydowaną mniejszość ludzi. Nadchodzące aktualizacje upodobnią obie wersje do siebie.

Firma nie chce zdradzać, czy Instagram pojawi się później na Windows Phone lub BlackBerry.

Instagram na Androida jest darmowy, znajdziecie go w sklepie Google Play.

Zabawnej lektury dostarcza amerykański Twitter, gdzie "elitarni" użytkownicy Instagram  na iPhone'a ubolewają, że teraz zaleją ich zdjęcia biedaków z Androidem.

instagram, android, iphoneiphone, instagram

[Wired, Cult of Mac]

ilkTam udało mu się zebrać 30 milionów zarejestrowanych użytkowników i ponad miliard fotografii. Popularność Instagrama bierze się z jego prostoty - koma kliknięciami można dodać filtr i umieścić zdjęcia na blogu lub portalu społecznościowym.
Więcej o:
Komentarze (19)
Instagram na Androida - i ty możesz robić zdjęcia z dziwnymi filtrami
Zaloguj się
 • Gość: hmmm

  Oceniono 24 razy 16

  I posiadacze produktów z pod znaku apple dziwią się, że są nielubiani...

 • wojo.b

  Oceniono 11 razy 7

  Haha, ci amerykańscy fanboye to niezłe ćwoki, myślą że jakość (za przeproszeniem) "zdjęć" zależy od systemu operacyjnego aparatu, tfu, telefonu :D
  Kabaret, panie ;PPP

 • mszczuj_von_kain

  Oceniono 7 razy 3

  Do
  robienia
  zdjęc
  komórka
  się
  nie
  nadaje.

  W sumie użytkownicy lustrzanek mogliby napisać, że wraz z powstaniem instagramu, getto przyjechało do ich miłej okolicy ;))

 • diogenes79

  Oceniono 7 razy 3

  To ma taką popularność? Taką aplikację to na studiach robiłem. Trzeba pomyśleć nad sportowaniem.

 • Gość: lolek

  Oceniono 2 razy 2

  pierdoly i wyciaganie smieci.

  na ig jest ok 27mln userow i gwarantuje, ze nie wiecej jak 1% prezentuje jakikolwiek poziom. kilka mln uzytkownikow mniej czy wiecej nie robi zadnej roznicy.

  a idiotow jak cytowani powyzej pelno jest w kazdym miejscu, trudno oczekiwac, zeby wsrod prawie 30mln byli sami geniusze fotografii :D

 • lodzermensz1

  Oceniono 1 raz 1

  Czytam te komentarze amerykańskich półmózgów i nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać na durnotą tych ludzi. Przedostatni komentarz wart jest Nobla...

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze tylko odszumianie i wygląda jak 3/4 ślubniaków

 • pilot_69

  0

  IMHO Vignette zjada instagrama... przegrywa tylko w przejrzystości interfejsu, ale sama ilość efektów, ich kombinacje możliwość ustawienia ulubionych setów plus losowe ustawienia itp. itd. mistrz. Polecam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX