Uważaj na fałszywego Instagrama dla Androida

Firma Sophos ostrzega przed fałszywą aplikacją Instagram na Androida. Według specjalistów podróbka może sama wysyłać SMS-y na konta premium i w ten sposób wyprowadzać pieniądze z konta użytkownika.

Sophos to firma zajmująca się kwestiami bezpieczeństwa. Jej eksperci twierdzą, że aplikacja stworzona została prawdopodobnie przez cyberprzestępców z Rosji.

Jak działa? Pozornie tak jak Instagram, czyli nakłada na zdjęcia specjalne filtry, dzięki czemu możemy uzyskać efekt "postarzenia" zdjęcia lub prześwietlenia. W istocie jednak aplikacja bez wiedzy użytkownika wysyła SMS-y. Sophos nie precyzuje, w jaki sposób twórcy aplikacji chcą zarabiać na SMS-ach, ale prawdopodobnie są one wysyłane na tzw. numery premium, czyli od użytkownika pobierana jest wysoka opłata.

Fałszywego Instagrama nie znajdziecie na szczęście w Google Play (dawnym Android Markecie). Podróbkę można zainstalować z innych, nieoficjalnych sklepów z aplikacjami.

Instagram bardzo długo dostępny był wyłącznie na iPhone'y. Dopiero na początku kwietnia pojawiła się jego wersja także na urządzenia z mobilnym systemem operacyjnym Google. Tydzień później Instagram został kupiony przez Facebooka za okrągłą kwotę miliarda dolarów.

Więcej o:
Komentarze (3)
Uważaj na fałszywego Instagrama dla Androida
Zaloguj się
  • kotek.filemon

    Oceniono 8 razy 6

    Najzabawniejszy w całej historii "Instagram na Androida" jest butthurt kreatywnych hipsterów ze starbucksa, którzy są zniesmaczeni, że ich ukochany kreatywny soft do fotografowania śmietników w sepii jest dostępny dla plebsu z Android Market.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX